סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
פסח קטלני - 7 הרוגים בכבישים ב-24 שעות
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 8) >> פסח קטלני - 7 הרוגים בכבישים ב-24 שעות
28-3-13
7 הרוגים תוך 24 שעות בכבישי הארץ. יממה כל כך קטלנית לא זכורה מזה זמן רב. בכביש 40 נהרגו שתי נשים ככל הנראה כתוצאה של סטיה מנתיב, בדליית אל כרמל נהרג בחור כתוצאה מהתנגשות בעמוד, בכביש 4 ליד ראשל"צ נהרג אדם כתוצאה מהתנגשות בטרקטור שנסע לפניו, בנצרת נהרג אדם שהתנגש בכלי רכב מסחרי ובכניסה למושב נועם נהרגה אישה כתוצאה מפנייה לנתיב לא פנוי.

ניצב ברונו שטיין ראש אגף התנועה במשטרת ישראל אומר כי הסיבות לתאונות נעוצות ב"גורם האנושי". אנשים מסמסים תוך כדי נהיגה, לא מצייתים לרמזורים אדומים, יוצאים לעקיפות לא אחראיות ונוהגים במהירויות מסוכנות. משטרת ישראל פרסה יותר מ-300 ניידות ברחבי הארץ ומפעילה אמצעי אכיפה מגוונים אך אם הנהג הישראלי לא יתנהג באחריות, כל זה לא יעזור.


שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני הבטיחות נחרד מהקטל ביממה האחרונה ואינו יכול להישאר אדיש נוכח התוצאות העגומות.להלן דבריו.

מאת:  שמעון סודאי יו"ר – איגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה !
                     
ביום ד' 27/3/13 בחג הפסח  – במשך יממה, שבעה הרוגים בתאונות דרכים ביום המדמם ביותר מתחילת השנה!!! 
זאת הידיעה המרכזית בחג הפסח - בכל אמצעי התקשורת.
תאונת האמהות: טלי ואורטל נהרגו בהתנגשות! טלי הילדסהיים ומשפחתה יצאו לטיול של 3 ימים בדרום, אורטל בר מוחה הסיעה את ילדיה לקריית גת. הן נהרגו בהתנגשות בכביש 40. מפקד אגף התנועה: "התאונות - בגלל הגורם האנושי"

אני לא יכול להישאר אדיש, הלב נחמץ נוכח הקטל המיותר . אני לא יכול להשלים עם המצב הזה, קשה לעבור לסדר היום מבלי להגיב ולתת כמה עצות, אולי אחת מהן תחלחל תשפיע ותימנע תאונה מיותרת .

הכיצד ביום אחד שבעה נהרגים  מה גורם לכך?

 כיצד יש למנוע את התאונה הבאה ואת הסבל והכאב ממשפחות שעלולות לאבד את היקר להם מכל . מדוע בימים כה שמחים של חג האביב כשבחוץ שמח ופורח ושהשמש מלטפת ,יש כאלה שלצערנו איבדו את החיים ברגע של חוסר תשומת לב  !

תופעת "סינדרום החגים" מוכרת לי שנים רבות.  אני עוקב אחר התופעה בה חלה עליה במספר התאונות בדרכים ,בכמות הפגיעות והדיווחים על נהגים הנוהגים במהירות, בחוסר סובלנות, תוך סיכון התנועה וזלזול בשאר משתמשי הדרך  .

ע"פ ניסיוני יש לכך סיבות מגוונות, החל מחילופי העונות והשפעתם עלינו, ההכנות והסידורים טרום החג  והכי חשוב להספיק כמה שיותר ,דבר שהופך חלק גדול מאיתנו לנהגים לא אחראים ,לא מתחשבים, חסרי סובלנות קצרי רוח ועצבניים . אלה רק חלק מהסיבות בגינן  מתבצעות עבירות,  שלא חשבתם עליהן  והן  תמיד יפתיעו אתכם.

חייבים לקרוא ולהשיב להודעות SMS תוך כדי נהיגה , צריך להתקשר וכמה שיותר למשפחה ולחברים ולאחל חג שמח , להגיע מהר לפני כולם על מנת להיות בראש , להתרגז על נהג שהגיע למקום לא מוכר ואשר מנסה להגיע ליעדו. האם לא ניתן להתאפק ולא לצפור ולא להתרגז ?

כאשר אנו נוסעים עם כל בני המשפחה, סביר להניח שהנהגים צריכים להיות יותר זהירים, יותר מתחשבים, כי היקרים לנו מכל יושבים ברכב. מנגד,  כל העיסוק בהשגחה על הילדים היושבים ברכב מצריכים מאיתנו ריכוז גבוה יותר ותשומת לב, על מנת להגיע למחוז חפצנו בשלום .

 הסיבות המרכזיות שבגינן מתרחשות תאונות הן:
"סטייה מנתיב  " אשר מבחינתי הוא הגורם המרכזי לתאונות הדרכים , תוסיפו לכך " אי שמירת מרחק " ו - "מהירות מופרזת" ותקבלו  תוצאה עגומה שסופה תאונה קטלנית.

העבירו את המסר כי בעת נהיגה יש לנהוג בלבד ולהיות מרוכזים אך ורק בנהיגה.  אין לדבר  בטלפון,  אל תתפתו לקרא הודעות sms תוך כדי הנהיגה ,תדאגו שיהיה בוגר אחראי עם הילדים מאחור שיעסיק אותם ,תדאגו שכולם יהיו חגורים ,עצרו למנוחה וחלצו עצמות. תנהגו בסבלנות ותהיו אדיבים גם אם הנהג מלפנים מרגיז אתכם בנהיגתו האיטית – אין לאן למהר וכך תעברו את החג הזה בשלום!

על מנת לסכם : זכרו בכביש אין נהגים  מסוכנים , יש נהגים שאינם מודעים לסכנות ומהם צריך להיזהר.  הצרה היא שאנו לא מוכנים לכך ,לכן בכביש לעולם את תהיו מופתעים .

חג – שמח ובטוח לכל בית ישראל   " וייסעו ויחנו " סעו בזהירות ותהינו מהדרך ומהפריחה וכך תגיעו למחוז חפצכם בשלום .
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים