סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
הודעות לא חוקיות של משרד התחבורה בנושא הפיקוח על רכב תיפעולי
דף הבית >> עמודי כתבות >> הודעות לא חוקיות של משרד התחבורה בנושא הפיקוח על רכב תיפעולי
3-12-20

קציני בטיחות חברים יקרים,
 
לאחרונה משרד התחבורה הורה לנו, כי החל מיום 1.1.2020 עלינו לנטוש את הרכבים התפעוליים, לנטוש את אזורי הפעלתם וחמור מכל, לנטוש את הגורם האנושי העושה בהם שימוש. (לקריאת מכתב משרד התחבורה בנדון - לחץ כאן)
 
פנינו למשרד התחבורה והעלינו בפניו שורה של טעמים משפטיים ומקצועיים, כפי שניתן לקרוא במכתב המצורף. (לקריאת מכתב הנהלת האיגוד - לחץ כאן)

בחלוף כשבועיים קיבלנו מענה, במסגרתו משרד התחבורה טוען, כי הוראות החוק אינן מאפשרות להעסיק את קצין הבטיחות בעבודה נוספת וכי הסמכות שהייתה למשרד התחבורה להיתר מצב שכזה ניטלה ממנו ואינה קיימת עוד. (לקריאת תשובת משרד התחבורה מיום 18.11.20 - לחץ כאן)

בתוך מספר ימים התייחסנו לתשובת משרד התחבורה והבהרנו שיש לעשות אבחנה ברורה בין "העסקה" ל"מינוי" וכי הלכה למעשה מינוי לשמש כמפקח על רכב תפעולי – דבר שממילא כרוך בתפקידו וחובותיו של קצין הבטיחות – אינו "העסקה" בתפקיד נוסף אלא באותו תפקיד בדיוק.
עוד הבהרנו, כי גם אם נלך בדרך הפרשנית הבלתי סבירה שהציג משרד התחבורה – ממילא בניגוד לטענת משרד התחבורה, קיימת לו סמכות להתיר העסקה נוספת במידה וירצה. (לקריאת מכתב הנהלת האיגוד מיום 29.11.2020 - לחץ כאן)
 
אנו ממתינים להתייחסות משרד התחבורה ולאחר שנקבלה נחליט על המשך הצעדים בנושא.
 
 
בברכה,
שמעון סודאי – יו"ר
 
...
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים