סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בית משפט השלום בחיפה ביטל ענישה לנהג שנגע במכשיר הטלפון שלו, בזמן שהיה מחובר למתקן קבוע בכלי הרכב שלו.
דף הבית >> עמודי כתבות >> בית משפט השלום בחיפה ביטל ענישה לנהג שנגע במכשיר הטלפון שלו, בזמן שהיה מחובר למתקן קבוע בכלי הרכב שלו.
7-10-20

בית משפט השלום בחיפה ביטל ענישה לנהג שנגע במכשיר הטלפון שלו, בזמן שהיה מחובר למתקן קבוע בכלי הרכב שלו.
 
בית משפט השלום בחיפה ביטל קנס של אלף שקלים ו-8 נקודות לנהג שנגע במכשיר הטלפון שלו, בזמן שהיה מחובר למתקן קבוע בכלי הרכב שלו. דו"ח מעין זה אינו ניתן במקרים בהם הנהגים נוגעים בצג מולטימדייה המותקן ברכבם. על נגיעה בטלפון ניתן דו"ח, על נגיעה בצג מולטימדייה, לא ניתן דו"ח, למרות שמהותית אין הבדל בין שני סוגי הנגיעה, אם הנגיעה אינה לצורך שליחת או קבלת מיסרונים, אלא לצורך שליטה ברדיו או תכנת ניווט וכו'.
 
פעולות באפליקציית ניווט או שליטה על הרדיו, מותרת באמצעות שימוש במערכת מולטימדיה, אך אסורה על אלו המשתמשים במכשיר הטלפון שלהם לאותן המטרות. עם זאת, יש להדגיש כי בכל מקרה שליחת מסרונים אסורה על פי חוק בזמן הנהיגה.

הנהג הואשם בשתי עבירות, האחת, בעבירה של אי אחיזת הגה בשתי ידיים והשנייה בעבירה של שימוש בטלפון הנייד, אך האישום השני בוטל לאחר שהשוטר שנתן את הדו"ח הבהיר בעדותו כי ייתכן שהנגיעות בטלפון שאותן ראה היו של חיוג מספר טלפון, כפי שהחוק מאפשר.

השופט אור לרנר קבע כי לא ניתן להאשים אדם בעבירה של אי אחיזת הגה לצורך נגיעה בטלפון במקרים כאלה, וכתב כי "לאחר שבחנתי את נוסח התקנות וההיסטוריה החקיקתית של התקנה, הגעתי למסקנה כי מחוקק המשנה לא אסר, ולמעשה אף התיר במפורש, עת מחק את ההוראה המונעת הסרת יד מהכידון או מההגה, להשתמש בטלפון נייד, אשר נמצא במתקן קבוע או מונח ברכב אופן יציב המונע את נפילתו".

​תומר גונן, עורך דינו של הנהג, מסר כי "לא ייתכן שהחוק מאפשר שימוש בטלפון באמצעות מתקן, ושהמשטרה תמציא עבירה לפיה הדבר הזה אסור. פסק הדין הזה צודק מאוד והגיע הזמן לעשות סדר. עוד הוסיף גונן כי לדעתו אלפי נהגים קיבלו דו"חות לשווא, בגין עבירה שלא קיימת".

המישטרה שוקלת להגיש ערעור על פסק הדין.

 

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים