סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
נהיגה בטוחה בתנאי שרב
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 10) >> נהיגה בטוחה בתנאי שרב
19-9-13

החגים בעיצומם. מזג האוויר הפכפך  ונהיגה בתנאי שרב עלולה להיות מסוכנת. ריכזנו עבורכם מספר עצות מצילות חיים לנהיגה בטוחה בשרב:
 
- אחת הסכנות הגדולות בנהיגה בשרב היא העייפות. כשיוצאים לנהיגה ממושכת, קחו בחשבון את זמני הנסיעה ודאגו מראש לעצירות התרעננות על מנת להימנע מעייפות ועצבנות. במהלך העצירות שתו הרבה מים.
 
- במהלך הנסיעה השתדלו להיות ערניים ללוח המחוונים, והתייחסו בכובד ראש לכל נורה שנדלקת על המסך. לפני היציאה לדרך ודאו כי שמשות הרכב נקיות, למניעת סנוור יתר והגבלת שדה הראייה. כמו כן, יש ודאו שיש מספיק מים במיכל המתזים ושהמגבים תקינים. 
 
- ודאו שהמזגן יונק אוויר מחוץ לרכב פנימה ופתחו מדי פעם את החלונות על מנת לדאוג לאוורור חלל הרכב – פעולות אלו יורידו את ריכוז הפחמן הדו חמצני שנפלט בתהליך הנשימה, וכך תפחיתו את הסיכוי להרדמות. 
 
- החום הכבד משפיע בצורה דרמטית גם על צמיגי הרכב. יש לוודא בתחילת הנסיעה, כאשר צמיגי הרכב עדיין קרים, שיחס האוויר בצמיגים מאוזן. החום הכבד השורר בחוץ, בתוספת ליקוי בלחץ האוויר, מעלה בעשרות אחוזים את הסיכון לפיצוץ הצמיג בזמן הנסיעה, דבר שיכול לגרום לתאונה.  

 אנו מאחלים לכולם נסיעה טובה ובטוחה!


 

 
 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים