סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מחברים את הגליל למרכז - קטע נוסף של כביש 6 יוצא לדרך
דף הבית >> עמודי כתבות >> מחברים את הגליל למרכז - קטע נוסף של כביש 6 יוצא לדרך
11-11-20

מחברים את הגליל למרכז

קטע נוסף של כביש 6 יוצא לדרך


כביש  6 ממשיך צפונה. המועצה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה אתמול להעביר להערות הוועדות המחוזיות ולהשגות הציבור את בקשת משרד התחבורה להמשך הסלילה של כביש 6, בקטע שבין מחלף סומך ועד מחלף מכר. זאת, במסגרת תוכנית משרד התחבורה לפיתוח חלקו הצפוני של כביש 6 ממחלף סומך ועד מחלף ראש הנקרה.
 
חברת 'חוצה ישראל' האחראית על תכנון והקמת של הכביש הציגה אתמול למועצה הארצית לתכנון ובניה תוכנית סטטוטורית מפורטת לפיתוח חלקו הצפוני של כביש 6, בקטע שבין אבליים (צפונית לסומך) למכר. זאת, במסגרת תוכנית משרד התחבורה לפיתוח חלקו הצפוני של כביש 6 ממחלף סומך ועד מחלף ראש הנקרה, באורך כולל של כ-34 קילומטרים.
 
התכנון כולל את המשך סלילת כביש 6 כדרך דו-מסלולית בעלת שלושה נתיבים לכל כיוון, הקמת שני מחלפים חדשים, אבליים ומכר וכן הסדרת דרכים חקלאיות ומעברים חדשים. אורכו של קטע זה הוא כ- 14 קילומטרים.
 
במקביל לכביש, מתוכננת הקמת מסילת ברזל עתידית, מסילת הגליל המערבי, שתהווה המשך ל'מסילת זבולון'. המסילה החדשה תתחבר למסילת עכו-כרמיאל, ותאפשר את המשך הקמת מסילת הברזל צפונה. תוואי מסילת הברזל יאושר סופית בתוכנית מפורטת משלימה שתוגש לאישור המועצה הארצית לתכנון ובניה.
 
התוכנית הוצגה למועצה הארצית לתכנון ובנייה לאחר שנדונה ואושרה על ידי הועדה המשותפת לתחבורה יבשתית, ולאחר קבלת חוות-דעת המשרד להגנת הסביבה לתסקיר השפעה על הסביבה. עם אישורה להפקדה, תועבר התוכנית להערות הוועדות המחוזיות ולהשגות הציבור.
 
התוכנית המפורטת למקטע הבא של הכביש, ממחלף מכר ועד למחלף ראש הנקרה, תוגש לאישור המועצה הארצית לתכנון ולבנייה במהלך שנת 2021.
 
משרד התחבורה, באמצעות חברת חוצה ישראל ממשיך בפיתוח כבישי צפונה ודרומה. סלילת המקטע הצפוני עד ראש הנקרה, תכפיל את קיבולת צירי האורך בצפון הארץ, ותאפשר תנועה מהירה, בטוחה וזורמת גם בשעות השיא. אורכו של כביש 6 כיום הוא 194 קילומטרים עם השלמת המקטע הצפוני עד שלומי יגיע אורכו של הכביש ל-228 קילומטרים.

השרה רגב: "המשך סלילתו של כביש 6 צפונה, היא חלק מחזון 'מחברים את ישראל' שאותו אני מקדמת מיום כניסתי לתפקיד, במטרה לחבר את הפריפריה למרכז ולגשר על המרחקים בין כל חלקי המדינה.
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים