סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מ- 1 ביולי רישיון הנהיגה המדורג בתוקף
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 9) >> מ- 1 ביולי רישיון הנהיגה המדורג בתוקף
16-6-13
מ- 1 ביולי 2013, בתוקף רישיון הנהיגה המדורג במסגרתו ניתן יהיה להתחיל בלימודי הנהיגה בגיל 16 וחצי ולגשת לראשונה למבחן הנהיגה המעשי (טסט) בגיל 16 ותשעה חודשים, במקום בגיל 17 כיום.
 
התוכנית החדשה מחייבת כל נהג חדש לנהוג עם נהג מנוסה (מלווה) במשך 6 חודשים. בשלושת החודשים הראשונים יתבצע הליווי ביום ובלילה ובשלושת החודשים האחרונים תחול חובת הליווי בלילה בלבד.
 
על פי התוכנית שיזם שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, תלמיד שיעבור בהצלחה את המבחן המעשי יקבל היתר נהיגה לתקופה של שישה חודשים. היתר הנהיגה מתנה חובת ליווי של מלווה מנוסה למשך כל תקופת ההיתר.
 
משך הליווי יעמוד על 50 שעות לפחות מהם 20 שעות נהיגה בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה בדרך שאינה עירונית ו- 15 שעות נהיגה בלילה. הליווי בשעות הלילה יתבצע בין השעות 21:00 בלילה עד 06:00 בבוקר למחרת.
 
בתום תקופת הליווי לאחר קבלת הצהרה אישית חתומה על ידי הנהג והמלווה על ביצוע 50 שעות הליווי הנדרשות, ינפיק משרד התחבורה לנהג החדש רישיון נהיגה קבוע מפלסטיק, עד תום תקופת נהג חדש.
 
השר כץ פנה אישית לנהגים הצעירים וביקש כי ינצלו את תקופת הליווי בצורה הטובה ביותר. "התפקיד שלנו כהורים ושלי כאב וכשר התחבורה הוא לשמור על החיים שלכם. הליווי על ידי נהגים מנוסים, מציל חיים ומאפשר להיכנס לעולם הנהיגה בדרך טובה ונכונה. ראו בזה השקעה לטווח קצר לטובת הטווח הארוך" הוסיף כץ
 
משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, החלו הבוקר (יום ראשון) במסע הסברה נרחב על רישיון הנהיגה המדורג וחובת הליווי בכל אמצעי התקשורת. הפרסום שימשך כחודש ימים יכלול בין השאר תשדירי רדיו וטלוויזיה, פרסום באינטרנט, בפייסבוק, סרטונים ויראליים ברשתות החברתיות והפקת גלויות הסברה אישיות לכל תלמידי הנהיגה.
 
השר כץ ציין כי לתקופת הליווי יש השפעה חיובית ביותר על התנהגותו של הנהג. לדבריו הארכת תקופת הליווי לשישה חודשים עשויה לצמצם את מעורבותם של צעירים בתאונות דרכים. מהנתונים עולה כי בכל המדינות שבהם הונהג רישיון נהיגה מדורג חלה ירידה של כ- 10 עד 40 אחוז בשיעור מעורבותם של נהגים צעירים בתאונות דרכים בשנה הראשונה שלאחר הטמעת החוק.
 
מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה עוד כי הנהגת רישיון הנהיגה המדורג נמצאה כאפקטיבית בצמצום שיעור  מעורבותם של צעירים בתאונות דרכים, בעיקר אם הרישיון המדורג כולל הגבלת נהיגה בשעות החשכה. 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים