סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
תקן מחייב והשתלמות מקצועית למובילים
דף הבית >> עמודי כתבות >> תקן מחייב והשתלמות מקצועית למובילים
2-11-20
 
מגבירים את הבטיחות בדרכים
תקן מחייב והשתלמות מקצועית למובילים
 
צעד משמעותי להגברת בטיחותם של כלי הרכב הכבדים. ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את תכניתה של שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב, להגברת בטיחותם של כלי רכב כבדים, המובילים מטענים כבדים בכבישי ישראל.
 
על פי התקנות החדשות, משאיות, גרורים ונתמכים, יחויבו בהטמעת תקן ישראלי מחייב, שישפר משמעותית את רמת הבטיחות של ההובלה. התקן מתייחס לאופן ריתום והובלת המטענים ומתאים את הסטנדרטים הבטיחותיים לתקינה האירופאית ולדרישות הבטיחותיות הנהוגות בהובלת מטענים חריגים.
 
עוד קובעות התקנות כי נהגי רכב כבד ומטענים, יחויבו בביצוע השתלמות מקצועית, עד לסוף שנת 2021. נשיאת מטענים מעל 12 טון, ללא ביצוע ההשתלמות, תהווה עבירה פלילית ותחייב את הנהג בקנס ו-6 נקודות. התקנות יכנסו לתוקף ב-1 בינואר 2022.
 
יישום התקנות בעוד כשנה, נועד לאפשר לנהגי המובילים שהות מספקת לבצע את ההשתלמויות המקצועיות, ולבעלי כלי הרכב לבצע את ההתאמות הטכניות הנדרשות ברכבם. התקנות החדשות לא יחייבו ביצוע שינויים מבניים בכלי רכב קיימים עד 3.5 טון.
 
השרה מירי רגב: "בימים מאתגרים אלה, ישנה חשיבות גדולה מתמיד להישמר מאוד לנפשותינו, נגביר את אמצעי הזהירות ונעשה כל הדרוש והאפשרי כדי לצמצם את תאונות הדרכים, שגובות מאתנו קורבנות רבים. המאבק בתאונות אינו נגמר לעולם, ומתחיל בכל יום מחדש, עם כל נהג שמתניע את הרכב ויוצא לכביש. על כולנו להמשיך במאבק הזה ללא ליאות. אני מאמינה כי אפשר וצריך לחולל שינוי בדפוסי ההתנהגות של הנהג הישראלי, ותיקון התקנות הללו הם עוד צעד בדרך".
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים