סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בתי משפט מקלים בעבירות תעבורה של נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילת רישיון ונהיגה במהירות מופרזת
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 8) >> בתי משפט מקלים בעבירות תעבורה של נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילת רישיון ונהיגה במהירות מופרזת
3-4-13
הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מפרסמת מחקר חדש, ראשון מסוגו, הבודק את רמת הענישה ואת שיקול הדעת השיפוטי בעבירות תעבורה בישראל. המחקר, נערך עבור הרשות הלאומית  על ידי פרופ' מימי אייזנשטדט וד"ר שומרון מויאל מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים.

​במסגרת המחקר נבחנו מדגם אקראי של 3,412 תיקי מורשעים בנהיגה בשכרות, נהיגה בזמן פסילת רישיון ונהיגה במהירות מופרזת, שנפתחו בשנים 2008-2009 בעבירות שלא הובילו לתאונת דרכים או נזק לגוף ולרכוש.


בתי המשפט מקלים בעונשים על עברייני נהיגה

מהממצאים עולה כי רמת הענישה בעבירות נהיגה בשכרות, שם קבע המחוקק עונש פסילת רישיון למינימום 24 חודש, נמוכה מזו הקבוע בחוק ועומדת על 13.3 חודשי פסילה בממוצע. בעבירות נהיגה בפסילה בולט האחוז הגבוה יחסית של עונשי מאסר על תנאי (79%). בעבירות נהיגה במהירות מופרזת, בולט האחוז הנמוך יחסית של עונשי פסילת רישיון בפועל - 36% בלבד - כאשר ברובם ככולם משך הפסילה נמוך מ- 12 חודשים, ואינו מחייב הוצאת רישיון מחדש.

 

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים