סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
יש להחריף את הענישה בגין נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת ותאונות פגע וברח
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 11) >> יש להחריף את הענישה בגין נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת ותאונות פגע וברח
12-11-13
סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי, נשאה לפני כשבוע נאום מיוחד בישיבת הכנסת, לרגל יום המחויבות הלאומי לבטיחות בדרכים. במהלך הנאום סיפרה סגנית השר על התכניות העתידיות של משרד התחבורה למאבק בתאונות הדרכים, כבר במושב החורף הנוכחי: "הדבר הראשון והחשוב, וזאת בשורה שתובא לועדת הכלכלה עוד במושב החורף הזה, הוא רפורמת החקיקה המשמעותית ביותר, שמדברת על החמרת ענישה לאותם עברייני כביש כבדים", בישרה חוטובלי והוסיפה את העבירות עליהן תופעל החקיקה החדשה: פגע וברח, נהיגה בשכרות ונסיעה במהירות מופרזת.

בהתאם לרפורמה, אמרה חוטובלי, רכביהם של עבריינים אלו יוחרמו וכן תהיה על עבירות אלו חובת מינימום מאסר. "הרפורמה הזאת שתושק, היא בעיני מסר חריף שאומר: אנחנו לא מקלים ראש בעברייני תנועה", ציינה חוטובלי.
 
חוטבולי סיפרה על הרגע בו גילתה כי אחד ההרוגים בתאונה הקטלנית שארעה בכביש 6 בחודש אוגוסט, הוא מכר משפחתי: "כשהתקשרתי למרכז המידע של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים כדי לקבל פרטים על התאונה, נחרדתי לגלות שאחד ההרוגים הוא בן יקר של חברים טובים שלנו, יונתן תורג'מן, נער מקסים בן 21. באותו הרגע, אמרה סגנית שר התחבורה, "הבנתי שהתפקיד הזה הוא לא רק תפקיד לאומי אלא הוא נוגע לכל אחת ואחד מאיתנו".
 
לבסוף, ציינה סגנית השר את הדרך בה על המדינה לפעול בכדי להלחם בתאונות הדרכים כראוי: "העבודה המרכזית היא להחליט על תכנית עבודה לאומית שתמקד אותנו בעיקר ובתפל, כי אם לא נקבע לנו סדר יום לאומי בעניין  הזה, כמו רבות ממדינות אירופה שנאבקו בעניין הזה, אנחנו לא נתקדם ולא נצליח לראות שינוי משמעותי".
 
עמותת "אור ירוק": "על בתי המשפט להחמיר בעונשים, במיוחד בנהיגה בשכרות ונהיגה במהירות מופרזת כדי להעביר מסר חד וברור - אדם שבוחר לשתות אלכוהול ולעלות על ההגה או לנסוע במהירות המסכנת את שאר משתמשי הדרך צריך להיענש בחומרה. לא סתם קבע המחוקק עונש מינימאלי של 24 חודשי שלילה וזאת כדי להרתיע. אדם שבוחר לשתות ולנהוג מסכן את כולנו.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים