סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מ-1 ביוני: חברות הליסינג יוכלו למכור לראשונה רכב חדש כ"יד ראשונה"
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 8) >> מ-1 ביוני: חברות הליסינג יוכלו למכור לראשונה רכב חדש כ"יד ראשונה"
12-2-13
נמשך יישום המלצות הועדה להגברת התחרותיות בענף הרכב. שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, חתם היום (יום שני), על תקנה  חדשה, המאפשרת לראשונה לחברות הליסינג ולבעלי תו סחר למכור רכב חדש (אפס קילומטר) ללקוחות, מבלי  שברישיון הרכב תרשם "יד", על שמה של חברת הליסינג.
 
התקנה החדשה שתיכנס לתוקף ב-1 ביוני 2013 תאפשר לראשונה לחברות הליסינג להתחרות ביבואני הרכב על מכירת רכב חדש ולמכור רכב חדש ללא רישום "יד" וללא הערת "החכר" המפחיתים את ערך הרכב.
 
כיום רכב חדש הנמכר מחברת הליסינג ללקוחות פרטיים, נרשם כ"יד" שנייה, למרות שהינו רכב חדש לחלוטין. זאת, בעקבות חוק המחייב את יבואני הרכב לרשום את כלי הרכב על שם חברות הליסינג.
 
על פי התקנה החדשה שנחתמה על ידי השר כץ, בעל תו סחר יוכל לרכוש מכונית מיבואן הרכב ללא רישום "יד" ברישיון הרכב ובלבד שלא עברו 12 חודשים ממועד ייצור הרכב.

המכונית החדשה תרשם תחילה ישירות על שם הסוחר המורשה, מבלי שיונפק לה רישיון רכב, והיא תוגדר כמכונית שרישיונה מופקד. בעלות הסוחר על המכונית לא תיכלל במניין הידיים של הרכב  ובעת העברת הבעלות ללקוח הפרטי הוא יירשם כ"יד" ראשונה. 
 
התקנה קובעת עוד כי בעל תו סחר יחויב לספק ללקוח את כל המידע שנמסר לו מהיבואן על המכונית ולתדרך אותו אודות תפעולה. יצוין כי אם יחלפו יותר מ-12 חודשים מיום יצור הרכב ובעל תו הסחר לא ימכור את המכונית, ירשם הרכב על שם בעל תו הסחר והוא יצוין כ"יד".
 
בכוונת השר כץ להמשיך וליישם את המלצות הרפורמה בענף. משרד התחבורה יישם עד כה כ-20 המלצות מתוך המלצות הועדה. יישום חלק נוסף מההמלצות צפוי להתפרסם בקרוב וחלקם האחר מצוי בהליכי חקיקה ראשית ובהצעת המחליטים שתצורף לחוק ההסדרים שיאושר בקרוב.


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים