סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
כפר-סבא העיר הראשונה בישראל הפותחת את עידן הרכב החשמלי
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 21) >> כפר-סבא העיר הראשונה בישראל הפותחת את עידן הרכב החשמלי
18-7-19

כפר-סבא פותחת את עידן הרכב החשמלי 
 
תהיה העיר הראשונה בישראל שתפרוש רשת עמדות טעינה לרכבים חשמליים סמוך לבתי התושבים, כחלק מהחזון העירוני להפחתת זיהום האוויר
 
 
עיריית כפר סבא, באמצעות החברה הכלכלית, יוצאת במהלך רחב לקדם העברת נהגים מרכבי מנוע בערה לנהיגה ברכבים חשמליים כחלק ממימוש החזון העירוני להפחתת זיהום האוויר.
 
כעת קורם הפרויקט עור וגידים, לאחר שהוסכם על שיתוף פעולה עם חברת "קרסו" ושותפות עם מילגם EV-edge, במסגרתו יוצבו עמדות להטענת רכבים חשמליים ברחבי העיר, כשהעמדה הראשונה תוצב בקרוב ברחוב התעש באזור התעשייה.
 
המהלך התקדימי כולל שני חלקים – יצירת היצע של עמדות הטענה בעיר והגדלת ביקושים לרכישת רכבים חשמליים בקרב תושבי העיר וקהל העובדים בה.
 
בשלב הראשון של הפרויקט יוצבו 8 עמדות טעינה במיקומים נבחרים כאשר העמדה הראשונה תוצב כאמור ברחוב התעש. בהמשך, תיפרס תשתית הטענה לרכבים במרחב הציבורי על פי ביקוש, המוערכת בכמה מאות עמדות טעינה, במטרה להקים רשת טעינה גם בסמוך לבתי התושבים. מדובר בעמדות טעינה החכמות והמתקדמות בישראל, המאפשרות טעינה של כל סוגי הרכבים החשמליים הנטענים הקיימים, וגם אלו הצפויים להגיע  בעתיד.
 
ראוי לציין, כי כפר סבא, העיר שמובילה בארץ את מהפכת התחבורה, היא העיר הראשונה שהשלימה מכרז לפריסה מלאה של עמדות הטענה במרחב הציבורי בעיר.
בנוסף, ועדת התחבורה העירונית המליצה על סדרת צעדים מרחיקי לכת לעידוד המעבר לרכבים חשמליים מרכבים מונעי גז ובנזין, כחלק מהחזון העירוני להפחית את זיהום האוויר ואת הרעש בעיר ולעודד שימוש בכלי רכב מיטיבים עם הסביבה.
 
המכונית החשמלית  הראשונה בה צפויים לעשות שימוש התושבים היא רנו ZOE החדשה – מכונית 100% חשמלית עם טכנולוגיה חדשנית וטווח נסיעה רחב המעניק חוויית נהיגה מרגשת.
 
כדי לעודד את המעבר לרכבים חשמליים, יינתן פטור מלא מתשלום דמי חניה לרכבים מסוג זה ברחבי העיר, וכן יסומנו בצבע ייחודי חניות ייעודיות עם עמדת הטעינה. כאמור, את עמדות הטעינה שיוצבו בעיר תתקין חברת מילגם EV-edge. בנוסף, תושבי העיר שיהיו מעוניינים, יוכלו לקבל שירות וי.אי.פי עד הבית – במסגרתו יקבלו שירות איסוף מבתיהם לצורך נסיעת מבחן ברכב החשמלי.
 
ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא מקדמת בימים אלו שורה של פרויקטים סביבתיים, כחלק ממדיניות עירונית ירוקה. אני מברך על שיתוף הפעולה עם חברת 'קרסו' ועם קבוצת מילגם EV-edge, במסגרתו נקדם את המעבר לרכבים חשמליים ונפחית את זיהום הסביבה של הכפר-סבאיים בפרט, ובכלל. עיריית כפר סבא תמשיך ליזום פרויקטים נוספים בתחום ואני קורא לתושבי העיר להצטרף למהפכה ולעבור לרכב חשמלי. בזכותכם העיר הירוקה שלנו תהיה ירוקה מתמיד".
 
סגן ראש העירייה ומחזיק תיקי התחבורה, הקיימות והחדשנות עילאי הרסגור-הנדין: "מהפכת התחבורה ממשיכה, ואנחנו מבצעים מהלך משולב של הצבת עמדות טעינה והכנסת רכבים חשמליים, באופן שיהפוך את כפר סבא לעיר החשמלית הראשונה בישראל. לצד סלילת נתיבי התחבורה הציבורית ושבילי האופניים והפעלת השאטלים לאזורי התעשייה, אנחנו מטפלים גם ברכבים הקיימים ויוצאים במהלך שיעודד תושבים להחליף רכבי בנזין מזהמים לרכבים חשמליים, שתחזוקתם והפעלתם זולה הרבה יותר. מדובר לא רק במהלך סביבתי, אלא בחיסכון כספי לטווח הארוך עבור תושבי כפר סבא".
 
מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, אלעד קנדל: "החברה הכלכלית יוזמת ומקדמת מהלכים תחבורתיים וסביבתיים. מדינת ישראל הכריזה החודש על מהלך ארצי להקמת תחנות הטענה ואנחנו גאים לראות שאנו, כחברת בת עירונית, בחזית הפתרונות הטכנולוגיים ופועלים למען העיר. הקמת העמדות היא צעד נוסף בסל פתרונות תחבורתיים עליהם אנחנו שוקדים בימים אלו".
 
טומי דויטש, מנכ"ל מילגם EVedge מסר: "אנו גאים להירתם לחזון של כפר סבא ולהעמיד לתושביה ולבאים בשעריה את עמדות הטעינה המתקדמות שלנו".
 
מחברת "קרסו" נמסר: "אנו מברכים את עיריית כפר סבא על היוזמה ושמחים לשתף פעולה בקידום המהפכה לתחבורה בר קיימא בישראל. 'קרסו מוטורס' רואה בפריסת תשתיות טעינה חשיבות עליונה ביצירת המהפכה החשמלית ובהצלחתה בישראל. אנו מברכים את העיר כפר סבא על היוזמה ומקווים שערים נוספות בארץ ילכו בעקבותיה ויעודדו מעבר לרכבים 100% חשמליים".
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים