סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
יום עיון פורה, ומגוון היה מנת חלקם של קציני הבטיחות שהגיעו לכנס הרבעוני ביום ג' האחרון (20/6/13) בשפיים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 9) >> יום עיון פורה, ומגוון היה מנת חלקם של קציני הבטיחות שהגיעו לכנס הרבעוני ביום ג' האחרון (20/6/13) בשפיים
23-6-13
מאת: אמנון קוה - מנהל אתר האיגוד

יום גדוש הרצאות בנושאים מגוונים חיכה לבאי יום העיון הרבעוני שהתקיים ביום שלישי שעבר באולם הכנסים של שפיים. מלבד ההרצאות המרכזיות שנסובו בעיקר סביב הדיונים בנושא שיפור מעמדו של קצין הבטיחות (ראה סיקורים נפרדים שלהם), נישאו הרצאות גם בנושאים אחרים מעניינים וחשובים שעיקרם מובא כאן בתימצות.
 
גילי גז, מנהל השיווק של המותג "אופל" נשא הרצאה מקורית השונה במהותה מסוג ההרצאות הניתנות בדרך כלל בארועים כאלו. נושא ההרצאה היה "שם טוב משמן טוב". ההרצאה נסבה  בעיקר על פיקנטריה בעולם הרכב והיה בה משב רוח מרענן.
מוטי ברטון, מנכ"ל שלמה כ.א.ל.  דיבר על "נטו ליס" - תכנית חדשה לליסינג תפעולי ל-3 שנים עבור לקוחות פרטיים, עיסקה פשוטה, בלי "אותיות קטנות". המחירים החל מ-8000 ש"ח תשלום ראשוני ולאחר מכן 1340 ש"ח לחודש. המחירים משתנים בהתאם לסוג הרכב שבוחרים.ניתן לבצע עסקאות גם על כלי רכב לא חדשים.
דליה קמרון דיברה בכאב רב על אובדן בנה בתאונת דרכים מחרידה וריגשה בדבריה את קהל הנוכחים.קמרון ביקשה להעביר מסר של פיוס וסובלנות. "תהיו סובלנים על הכביש, תורידו מעט את האגו, היו אדיבים כלפי נהגים אחרים, אלו הם דברים העוזרים במניעת תאונות דרכים" אמרה קמרון.
דורון רגב מנכ"ל "תנועה נט" דיבר על היתרון האנושי של קצין הבטיחות והתייחס לנוהל 6 על היבטיו השונים.
עו"ד ואדים סיגל מהפרקליטות של מחוז הדרום, דיבר על ההשלכות שיש לתוצאות של תאונות הדרכים באשר לאחריותו הפלילית של קצין הבטיחות, במקרה שלא ימולאו דרישות החוק במידה הראויה, על ידו. עו"ד סיגל הדגיש כי תפקידו של ק. הבטיחות הינו להיות נאמן בראש ובראשונה כלפי הציבור ולא כלפי המעביד. תפקידו דומה לתפקיד של מבקר פנים של חברה שגם הוא מחוייב בראש ובראשונה כלפי הציבור. ק. הבטיחות אינו יכול להסתתר מאחורי אחריותם של אחראים אחרים (מעבידים).
צחי ישראל, מנהל פעילות מובילאיי בישראל, דיבר על מערכות ההתרעה של מובילאיי למניעת סטיה מנתיב , בשמירת מרחק וזהוי הולכי רגל. בנוסף, הציג סירטון של "אחרית הימים" בו נראה רכב ללא נהג הנע על הכביש  רק באמצעות גלאים שהותקנו בו. פיתוח ה"מכונית ללא נהג" הינו "כחול לבן" ולא ירחק היום עד אשר החזון יהפוך למציאות. יש עוד הרבה מה לעשות בעניין זה הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינה משפטית אך הפתרונות יימצאו בסופו של דבר.
אבי גלנצר, יו"ר איגוד מכוני הרישוי הציג חידושים בענף הרישוי. ענף הרשוי מתמחשב, משתכלל ומתאים עצמו לרוח הזמן. בין היתר,  בקרוב תצא  מדבקה חכמה עם כל פרטי הרכב הנחוצים על מנת לזהותו בעת המבחן השנתי.  במדבקה יהיה כל ה-"d.n.a" של הרכב והיא תשמש במגוון גדול של ארועים הקשורים במשרד הרישוי.

בנוסף להרצאות המעניינות, התקיימה  בסוף היום אספה כללית ובין המשתתפים בה, הוגרלו פרסים יקרי ערך.

פרס ראשוןבעלות של 2,500 שקל : מכשיר טלפון חכם לרכב מסוג VOYAGER – בחסות חברת  "אקסל טלקום בע"מ".
 
פרס שנישלושה מכשירים לניטור לחץ אוויר בשווי 400 שקל (כל ערכה)- לרכב פרטי.   מבית "פיקוק מחשבים"- מוצר הבטיחות החדש והמהפכני לרכב החוסך רכב.

בתמונות: שניים ממקבלי הפרסים עם נציגי החברות בחסותן הפרסים ושמעון סודאי יו"ר האיגוד


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים