סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את הצעת החוק של השר כץ המסמיכה לראשונה פקחים עירוניים לבצע אכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 15) >> ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את הצעת החוק של השר כץ המסמיכה לראשונה פקחים עירוניים לבצע אכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית
28-7-15

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את הצעת החוק של השר כץ המסמיכה לראשונה פקחים עירוניים לבצע אכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית  

פקחים במקום שוטרים. ועדת הכלכלה של הכנסת, ברשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום (יום שני), את הצעת החוק של שר התחבורה, הבטיחות בדרכים והמודיעין, ישראל כץ המסמיכה לראשונה פקחים עירוניים לאכוף עברות תנועה, בנתיבי התחבורה הציבורית (נת"צים), במקום שוטרי התנועה.

החוק החדש יאפשר לאכוף עבירות תנועה שתועדו במצלמות האכיפה בנת"צים, לקראת תחילת ביצוע עבודות ההקמה של התחנות התת-קרקעיות של הרכבת הקלה, במטרופולין תל אביב, הצפויות להתחיל בשבוע הבא.
 
הצעת החוק שאושרה על ידי ועדת הכלכלה, תוגש עוד השבוע למליאת הכנסת, לקראת אישורה בקריאה שנייה ושלישית ועם פירסומה ברשומות היא תכנס מיידית לתוקף.
 
החוק החדש יאפשר לפקחים עירוניים של הרשויות המקומיות, שהוסמכו לכך, לרשום דוחות ולהטיל קנסות על נהגים, שתועדו במצלמות אכיפה, כשהם נוסעים בנתיב התחבורה הציבורית, בניגוד לחוק.
 
הצעת החוק קובעת כי קנסות שיוטלו על ידי הרשות המקומית, באמצעות מצלמות האכיפה, בגין שימוש שלא כדין בנת"צים, ישולמו לקופת הרשות המקומית, שבתחומיה התבצעה העבירה. הקנס על נסיעה בנת"צים, בניגוד לחוק, עומד כיום על 250 שקלים ובעתיד הקרוב, משרד התחבורה צפוי לפעול להעלאת גובה הקנס ל-750 שקלים וקביעת נקודות חובה, בשיטת הניקוד.
 
יצוין כי התקנה אוסרת כל כלי רכב פרטיים, לנסוע בנתיבי התחבורה הציבורית, נאכפה בשנים האחרונות באופן חלקי ופגעה ביעילות של התחבורה הציבורית. לדברי כץ, החוק החדש מהווה פתרון יעיל לתגבור האכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית והיא תמנע מרכב פרטי להפריע לאוטובוסים ולתחבורה הציבורית.
 
מתן אפשרות לפקחים עירוניים, לאכוף עבירות תנועה שתועדו במצלמות האכיפה, יחזיר את היתרון של התחבורה הציבורית, וישפר את השירות לציבור, עם תחילת ביצוע עבודות ההקמה של תחנות הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב, המתוכננות ב-2 באוגוסט.
 
מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, שהציג את החוק בועדה, שיבח את ח"כ דב חנין, על תרומתו לקידום החוק. חנין משמש כיו"ר ועדת המשנה של התחבורה הציבורית, בועדת הכלכלה של הכנסת. 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים