סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  יום ההשתלמות הארצי הבא – יתקיים ביום ג' 15.09.20 במרכז הכנסים – שפיים.  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019. 5% יותר בהשוואה לשנת 2018  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |  


             
_________
 


        
 
4 פעוטות מתו בחודשיים האחרונים כתוצאה משיכחה ברכב. מ. התחבורה מקדם תקן ישראלי למערכות למניעת שכיחת ילדים בכלי רכב
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 10) >> 4 פעוטות מתו בחודשיים האחרונים כתוצאה משיכחה ברכב. מ. התחבורה מקדם תקן ישראלי למערכות למניעת שכיחת ילדים בכלי רכב
15-7-13
ריבוי המקרים בהם נשכחו פעוטות בכלי הרכב וכתוצאה מכך מתו, מדאיג ביותר. רק בחודשיים האחרונים מתו כתוצאה מכך ארבעה ילדים.

שר התחבורה סיכם היום עם ראש הממשלה כי המערכת החדשה תיכלל במסגרת הטבות המס והתמריצים הניתנים כיום למערכות בטיחות של כלי הרכב. ראש הממשלה הנחה לתקצב את התמריצים שיינתנו בהתקנת המערכת.

משרד התחבורה פנה לפני כשבועיים למכון התקנים בבקשה לגבש תקן ישראלי למערכת אלקטרונית מיוחדת שתתריע על שכיחת ילדים בכלי הרכב.
 
השר כץ הורה לאנשי משרדו לזרז את הליך גיבוש התקן הישראלי במכון התקנים, במטרה להביא לאישורו המהיר ולאפשר את התקנת המערכת בכלי הרכב בהקדם האפשרי.

המערכת החדשה תיכלל במסגרת הטבות המס  והתמריצים הניתנים כיום למערכות בטיחות של כלי הרכב. ראש הממשלה הנחה לתקצב את התמריצים שיינתנו בהתקנת המערכת.

בכוונת משרד התחבורה לחייב את רכבי הסעות הילדים להתקין מערכת התרעה על שכיחת ילדים בכלי הרכב כי תנאי לקבלת רישיון הסעה לתלמידים.
 
יצויין, כי המכון הישראלי נמצא כיום בהליך גיבוש תקן ישראלי למערכת בטיחות שתמנע לנהג האוטובוס לנעול את דלתות האוטובוס בסוף הנסיעה בטרם ביצע סריקה מקיפה בכלי הרכב.
 
הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תצא בימים הקרובים במסע הסברה נרחב שיגביר את מודעות ההורים והציבור הרחב לנושא של שכיחת ילדים בכלי רכב. בנוסף לכך, הנחה השר כץ להכליל את הנושא בחומר הלימודים של קורסי נהיגה המונעת קורסי ריענון ובמבחני הנהיגה העיוניים.
 
בנוסף לכך, משרד התחבורה הנחה את כל מנהלי וקציני הבטיחות בתעבורה בכל החברות וציי הרכב לחדד את ההנחיות המתייחסות לנושאי הבטיחות בכלל ושכיחת ילדים בכל סוגי כלי הרכב.

להלן קישור עבור מידע נוסף בנושא חשוב זה.
www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4405442,00.html


 
 

   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים