סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
כשנוסעים לחופשה - טיפים לדרך
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 16) >> כשנוסעים לחופשה - טיפים לדרך
לפני שיוצאים לחופש, קחו איתכם כמה טיפים לדרך...
 
מאת: ראם סמואל - מסלולים
 
חג סוכות בפתח ואיתו הטיולים, החופשים והסכנות,
להלן כמה עצות שיועילו לכם לעבור את החג בשלום,
 
אנא: אל תיקחו את החג בקלות ראש – עדיף לסיים אותו שלמים ובריאים.
 
 

 
1.קחו בחשבון – הכבישים עמוסים ו"מעצבנים" – דאגו מראש לעיסוק לילדים   בזמן שהם במכונית.
 
2 זמן הנסיעה עלול להתארך והמסעדות .. מלאות, קחו אוכל ושתייה קלה למקרי חירום שנתקעתם בדרך.
 
3.כשהילדים מאחור משתעממים או לחילופין רבים, האינסטינקט יהיה להסתובב אליהם ולפתור את הטעון פתרון, זכרו, כשאתם מסתובבים – המכונית ממשיכה ונוסעת, לפני שאתם מורידים את העיניים מהכביש, הדליקו "נורה אדומה" ושמרו יותר מרחק בטחון מהרכב שלפניכם + האטו המהירות.
 
4.ככל שמשעמם יותר וארוך יותר, הנטייה היא לוותר על חגורות בטיחות, בעיקר מאחור..אין לוותר על החגורה, גם תאונה במהירות 35 קמ"ש עלולה להיות קטלנית! אנחנו לא רוצים תאונה עם נפגעים מבני משפחתנו, על המצפון, סוף מעשה במחשבה תחילה, לפני שאתם מוותרים על בטיחות, שאלו עצמכם מה עלול להיות המחיר..
 
5. ככל שהכביש עמוס, הנטייה היא לשמור פחות מרחק מהרכב שלפנים, טעות חמורה משום שכל בלימת חירום תביא לתאונת.. שרשרת, אחד לא מספיק לבלום וכך גם זה שאחיו וחוזר חלילה, בכביש עמוס, שמרו יותר מרחק וקחו  נשימה עמוקה, 2 שניות יותר = 50% פחות סיכוי להיפגש בתאונה.
 
6. זכרו: כשהרכב עמוס לעייפה, ילדים, משפחה ותא מטען מלא ציוד, ההיגוי נפגע משום שרוב משקל הרכב מרוכז בחלקו האחורי, קחו זאת בחשבון והאטו את המכונית מעט בסיבובים.
 
7.ואם עניינו במשקל יתר: גם מרחק העצירה מתארך וגם זאת כדאי לקחת בחשבון, קצת יותר לאט – קצת יותר מרווח מלפנים.
 
8.נכון שנורא מעצבן כשאנשים חונים במקומות שמפריעים לכם, קחו זאת בחשבון והקפידו לחנות כך שלא תפריעו לתנועה הסדירה, כן – גם אם זה אומר ללכת עוד 100 מטרים, לא יזיק לעיכול ארוחות החג..
 
9.ואחרון חביב - תרבות "הלכלוך": להשאיר לכלוך בשטח זה כמו ללכלך את הבית.. של כולנו. אין חינוך מלבד דוגמה אישית, מה שילדיכם יראו אתכם עושים – זה מה שהם יעשו וילמדו את ילדיהם. בואו  נקדים כל פעולה במחשבה תחילה- שימרו על הנקיון, למענכם, למען ילדכם ולמען כולנו.
 
סעו בזהירות – חופשה נעימה
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים