סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בניגוד לפרסומים - למשרד התחבורה אין כל כוונה להטיל אגרות גודש על כלי רכב
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 8) >> בניגוד לפרסומים - למשרד התחבורה אין כל כוונה להטיל אגרות גודש על כלי רכב
3-2-13

למשרד התחבורה אין כל כוונה להטיל אגרות גודש על כלי רכב בכניסות לערים הגדולות, או בכל מקום אחר בארץ, כך הודיע היום שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, בתגובה לפרסומים שהופיעו בימים האחרונים בכלי התקשורת.
 
השר כץ הודיע כי בעבר התנגד באופן חד- משמעי להטלת אגרות גודש על כלי רכב, למשרדו אין כל כוונה להטיל בעתיד  אגרות גודש, על ציבור הנהגים.
 

ניסוי של בחינת מאפייני שימוש של נהגים ברכבם הפרטי
משרדי התחבורה והאוצר יחלו בעוד מספר חודשים בניסוי, במסגרתו יבחנו מאפייני השימוש של הנהגים ברכב הפרטי והשפעתם של תמריצים שונים על הרגלי הנסיעה והשימוש ברכב. זאת במטרה, לאפשר ניצול יעיל יותר של כלי הרכב ותשתיות התחבורה בארץ.
 
חברת כביש חוצה ישראל פרסמה לפני מספר חודשים מכרז, לבחירת חברת ניהול שתבצע את הניסוי ותהיה אחראית בין השאר לגיוס מתנדבים שישתתפו בפיילוט. הניסוי שימשך כשלוש שנים, יאפשר לגבש פתרונות מתקדמים שיטיבו עם תושבי הפריפריה וכן עם נהגים שישתמשו ברכב שלא בשעות העומס.
 
בניסוי שיערך בקרוב ישתתפו 1,200 נהגים מתנדבים שיגויסו מכל רחבי הארץ. בכלי הרכב של המתנדבים יותקן ציוד ניטור מיוחד שיאפשר לאסוף ולנתח נתוני נסיעה שונים. בכללם: המרחק ומשך הנסיעה, השעות בהן היא בוצעה, דרגת הזיהום של כלי הרכב ומיקום כללי של תוואי הנסיעה.
 
כל אחד ממשתתפי הניסוי יזכה למענק קבוע בגובה של 500 שקלים בשנה עבור ההשתתפות. בנוסף לכך, המשתתפים ייהנו מתשלום עד 250 שקלים לחודש לכל כלי רכב. סכום זה ילך ויפחת בהתאם לשימוש בכלי הרכב. כך למשל, מי שיסע עם רכבו הפרטי שלא בשעות העומס או בתחומי הפריפריה, יקבל תמריץ כספי גבוה יותר לעומת נהג שיסע בשעות העומס במרכז הארץ, זאת בהתאם לנוסחה מיוחדת שתקבע מראש. 


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים