סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
רכב כבד שבו לא יותקן מסנן חלקיקים לא יוכל להירשם במחשב ולעבור את הליך הרישוי השנתי.
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 21) >> רכב כבד שבו לא יותקן מסנן חלקיקים לא יוכל להירשם במחשב ולעבור את הליך הרישוי השנתי.
 20-8-19


 

תקנות המשרד להגנת הסביבה נכנסו לתוקף ואלפי כלי רכב כבדים ישנים אינם עוברים את מבחן הרישוי השנתי בגלל שלא התקינו מסנן חלקיקים. מדובר הן במשאיות והן ברכבי הסעות. (רכב כבד ישן מוגדר כרכב משא מעל 12 טון או רכב הסעות מעל 8 נוסעים, עד שנת 2006).

החל מתאריך 01.04.2019 הופסקו ההארכות החצי שנתיות שניתנו ממכוני הרישוי לרכב כבד ישן והחל מתאריך זה רכב שבו לא יותקן מסנן חלקיקים לא יוכל להירשם במחשב ולעבור את הליך הרישוי השנתי.

החוסרים הכבדים בשוק המסננים מובילים למצב בו בעלי רכבים שלא עוברים טסט, בגלל שלא הותקן ברכבם מסנן, מנסים להזמין את החלק, אבל נדחים עד כשלושה חודשים לתאריך שבו יגיע המסנן לארץ.

מסנן החלקיקים הוא חלק המורכב ממספר מכלולים רב המקשה על תהליך הייצור ועקב כך גם האספקה לוקחת זמן רב ולכן מומלץ לבעלי הרכבים ובפרט לקציני הבטיחות להיערך מבעוד מועד, מספר חודשים לפני הטסט ולהזמין את המסנן ולא לחכות למועד חידוש הרישוי.


אבי בדש – מנכ"ל אביפרטס, יבואנית מותג המסננים האמריקאי DET ואחת החברות המשתתפות בפרויקט:  " יש לנו מלאים שנכנסים באופן קבוע, רובם עבור הזמנות שכבר בוצעו על ידי לקוחות וחלקם הקטן יותר עבור מקרים דחופים של נהגים שלא עוברים טסט. מומלץ להיערך מראש גם עבור רכבים עם טסט ארוך, על מנת להימנע מחוסרים לא צפויים במלאי העלולים להיווצר עקב הקשחת הנהלים".

מותג מסנני החלקיקים האמריקאי DET הינו מותג ותיק ומוביל בשוק האמריקאי ולקח חלק בתקנות האוויר הנקי שנכנסו בקליפורניה עוד בשנת 2009 ומאז הינה חברה בעלת נסיון רב בתחום הפחתת זיהום אוויר וגזים ממנועי דיזל.

אחד היתרונות הייחודיים של מערכת המסננים של חברת DET היא מערכת הניטור המשוכללת ה- BackTraker. מערכת הניטור מודדת את ערכי הלחץ הנגדי והחום המותקנים על המסנן ובעזרת צג חיווי מתריעה לנהג עוד לפני שמערכת המסנן מגיעה לסתימה קריטית היכולה לפגוע בעבודה השוטפת עם הרכב.

לפרטים נוספים: לחץ כאן
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים