סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
כ-700 תאונות "פגע וברח" מתרחשות בממוצע מידי שנה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 9) >> כ-700 תאונות "פגע וברח" מתרחשות בממוצע מידי שנה
12-5-13
מידי שנה מתרחשות בממוצע כ-700 תאונות "פגע וברח", נפגעים בממוצע כאלף בני אדם ו-19 בני אדם נהרגים, כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק".
 
החוק מתיר לבית המשפט לגזור עונש של עד 14 שנות מאסר בפועל, אך למעשה, בבדיקה שערכה עמותת "אור ירוק", עולה כי ב-71 פסקי דין שעסקו בתאונות "פגע וברח" (הפקרה לאחר פגיעה), נגזר עונש ממוצע של שנתיים ושבעה חודשים וקנס כספי של 2,179 שקלים.
 
ב-7 בנובמבר 2011, חוקק חוק אשר מתיר לבית המשפט להטיל מחצית מהעונש שמוטל על הנהג, במקרה של הפקרה בתאונת "פגע וברח" על הנוסע שנסע איתו ברכב. לאחרונה ניתן פסק דין שבו נוסעת הורשעה בסיוע להפקרה, כשאר הייתה ברכב בו הנהג פגע בהולך רגל, הרגו וברח ממקום התאונה. 
 
                       כ-1000 נפגעים ו-20 הרוגים בתאונות "פגע וברח" בשנה
 
תאונות פגע וברח הפכו בשנים האחרונות למכת מדינה. מדובר במעשה אכזרי ואנטי מוסרי, שבו אדם בוחר לברוח ממקום התאונה, מבלי להגיש עזרה. 
 
על בתי המשפט מוטלת האחריות, להחמיר בענישה למען הגברת ההרתעה. אדם שידע כי הוא ייענש בחומרה, לא יברח ממקום התאונה וישאיר את הפצוע להתבוסס בדמו.
 
אנשים בורחים ממקום התאונה, כי הם מאמינים שיצליחו לא להיתפס ולהתחמק מעונש.
 
על המשטרה להגביר את המאמצים לתפוס את עברייני ה"פגע וברח" ולשדר מסר חד וברור, כי מי שפגע באדם וברח ממקום התאונה, מבלי להגיש עזרה, ייתפס.


   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים