סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מענק של 150 אלף שקלים עבור כל אוטובוס המונע בגז
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 17 >> מענק של 150 אלף שקלים עבור כל אוטובוס המונע בגז
22-11-15
 
מענק של 150 אלף שקלים עבור כל אוטובוס המונע בגז
 
השימוש בכלי רכב המונעים בחשמל או גז עשוי להביא לחסכון ניכר באנרגיה ולצמצם באופן משמעותי את זיהום האוויר. משרד התחבורה אינו חוסך במאמצים לבחינת שימוש בכלי רכב עם הנעות אלטרנטיביות ומיישם את הפתרונות הנהוגים כיום בעולם
 
צעד נוסף לעידוד השימוש ברכב המונע בגז. משרד התחבורה יעניק לחברות התחבורה הציבורית מענק של 150 אלף שקלים עבור כל אוטובוס המונע בגז טבעי שיירכש על ידם. כך הודיע היום (יום שני)  שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.
 
שר התחבורה ציין  כי משרד התחבורה הקציב 15 מיליון שקלים לעידוד רכישת 100 אוטובוסים עירוניים שיחליפו אוטובוסים עירוניים קיימים בקווי התחבורה הציבורית המונעים באמצעות סולר.
 
הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה פרסמה היום קול קורא המבקש מחברות אוטובוסים של התחבורה הציבורית לקחת חלק בפרויקט ולהפעיל אוטובוסים המונעים באמצעות גז טבעי, במטרה לצמצם את זיהום האוויר במרכזי הערים.
 
חברות התחבורה הציבורית שישתתפו בפרויקט יידרשו להחליף אוטובוסים עירוניים הקיימים בצי הרכב שברשותם, באוטובוסים המונעים בגז טבעי ולהפעילם לטווח ארוך. המפעילים שייבחרו יידרשו להפעיל את האוטובוסים בתוך 18 חודשים לכל היותר.
 
השר כץ ציין כי משרדו פועל לעידוד השימוש בכלי רכב עם הנעות אלטרנטיביות. לדבריו, השימוש בכלי רכב המונעים בחשמל או גז עשוי להביא לחסכון באנרגיה ולצמצם באופן משמעותי את זיהום האוויר. "משרד התחבורה אינו חוסך במאמצים לבחינת שימוש בכלי רכב עם הנעות אלטרנטיביות ומיישם את הפתרונות הנהוגים כיום בעולם", הוסיף כץ.
 
עתודות הגז הטבעי שהתגלו בשנים האחרונות מהוות מאגר אנרגיה גדול ובטוח והרחבת השימוש בגז טבעי לצרכי הנעת כלי רכב היא חלק מתכנית שאפתנית של הממשלה לצמצם ב-30% את צריכת תוצרי הנפט בענף התחבורה. 

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים