סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מאתמול (18/6/16) הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מגיל 16 בלבד
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 17 >> מאתמול (18/6/16) הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מגיל 16 בלבד
19-5-16
מהיום: הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מגיל 16 בלבד
 
השר כץ: "העלאת גיל המינימום לרכיבה על אופניים  והעברת סמכויות האכיפה לרשויות המקומיות, יביאו להסדרת הנושא ויגבירו את יעילות האכיפה כנגד רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים. "

לידיעת רוכבי האופניים החשמליים. מאתמול (יום רביעי 18/5/16) ניתן לרכב על אופניים חשמליים מגיל 16 ומעלה בלבד. זאת, בעקבות תקנה חדשה שנכנסה אתמול לתוקף.

עד כה ניתן היה לרכב על אופניים חשמליים בשבילי אופניים מגיל 14 ומגיל 16 גם בכבישים. מהיום הגיל המינימלי לרכיבה על אופניים נקבע לגיל 16, הן בשבילי האופניים והן בכבישים.

על פי התקנות, ניתן לרכב על אופניים חשמליים בעלי הספק מירבי של 250 ואט, אשר מהירות נסיעתם אינה עולה על 25 קמ"ש. עוד נקבע, כי באופניים החשמליים יותקנו אביזרי בטיחות, הכוללים בין השאר צופר או פעמון, פנס קדמי ואחורי ומחזיר אור.

האופניים נדרשים לשאת סימון רשמי של המילים "אופניים עם מנוע עזר", שימוקם במקום מרכזי וגלוי לעין, על פני שלדת הכלי. בסימון המיוחד יצוין שם הדגם, היצרן וכתובתו, ארץ ייצור ושם היבואן וכתובתו, הספק מנוע 250 ואט, מהירות מירבית של 25 קמ"ש ואיסור שימוש מתחת לגיל המותר. 
                                                                                           
התקנה המעלה את גיל המינימום לרכיבה על אופניים חשמליים ל-16 שנים, היא חלק ממהלך כולל להסדרת הרכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים. במסגרת זאת, יזם השר כץ את הרחבת סמכויות האכיפה על רוכבי אופניים חשמליים, גם לפקחי הרשויות המקומיות.                                                               
 
"העלאת גיל המינימום לרכיבה על אופניים  והעברת סמכויות האכיפה לרשויות המקומיות, יביאו להסדרת הנושא ויגבירו את יעילות האכיפה כנגד רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים. כמו כן, הם יפחיתו את סכנת הפגיעה בהולכי הרגל במדרכות בערים". אמר כץ.

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים