סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מכון הרישוי "בסט טסט" בירושלים יסגר בעקבות ליקויים חמורים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 12) >> מכון הרישוי "בסט טסט" בירושלים יסגר בעקבות ליקויים חמורים
2-12-13
משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, החליט לסגור את מכון הרישוי לרכב "בסט טסט" בירושלים, בשל ליקויים חמורים שהתגלו בתפקוד המכון.
 
סמנכ"ל תנועה במשרד התחבורה, אינג' אבנר פלור, החליט לסגור את מכון הרישוי "טסט בסט" לתקופה של 12 ימים בפועל החל מיום חמישי  (5 בדצמבר)  ועד ה- 16 בדצמבר 2013 (כולל). המכון יפתח מחדש רק לאחר תיקון כל הליקויים.
 
במהלך ביקורות שגרתיות שערכו מפקחים של אגף הרכב במכון "בסט טסט" התגלו ליקויים חמורים בתפקוד המכון והפרות בוטות ושיטתיות של כתב ההרשאה שניתן למכון על ידי אגף הרישוי.
 
בין השאר התברר כי במספר מקרים המכון אישר לתנועה רכב בלתי תקין. מבדיקה חוזרת שערכו מפקחי אגף הרכב לאחר שהרכב יצא ממסלול הרישוי נמצאו ליקויים במערכות הרכב בהם: צמיגים בלתי תקינים, גלגל הגה לא מחוזק, נזילות שמן מנוע בורגי גלגל חסרים וחגורת בטיחות פסולה.
 
עוד עולה מהביקורות כי המכון ערך בין השאר מבחן תקופתי לרכב, ללא קבלת תעודה ממעבדה מוסמכת כנדרש בתקנות ובוחני המכון לא זיהו חוסר התאמה בין מספר מנוע למספר המצויין ברישיון הרכב. במקרה אחר הוטבעה חותמת כשירות לרכב, על רישיון שטרם שולם.
 
בנוסף לסגירת המכון החליט אגף הרכב להתלות על תנאי את תעודת הבוחן של המנהל המקצועי של המכון ל- 30 יום החל מ- 1 בדצמבר 2013 ועד  ל- 1 בדצמבר 2014.
 
מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי ציין כי ההחלטה לסגור את מכון הרישוי "בסט טסט" מבוצעת במסגרת הידוק הפיקוח על מכוני הרישוי ומכוני בדק, המבצעים בדיקות רישוי לכלי רכב. לדבריו, משרד התחבורה ימשיך לסגור כל מכון רישוי שיפעל בניגוד לנהלים.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים