סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מהיום (12/8/13): בדיקות יזומות ל-1000 אוטובוסים בכל רחבי הארץ
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 10) >> מהיום (12/8/13): בדיקות יזומות ל-1000 אוטובוסים בכל רחבי הארץ
12-8-13
משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים החלו היום (יום שני) במבצע ארצי נרחב לבדיקת תקינותם של אוטובוסים ורכבי הסעים, בעקבות מעורבותם הגוברת בתאונות דרכים. כך הודיע היום שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
במסגרת מבצע "מנהיג דרך" שיזם משרדו, בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ואגף התנועה במשטרה, יזומנו לבדיקות יזומות יותר מ- 1000 אוטובוסים מ- 50 חברות אוטובוסים פרטיות, בכל רחבי הארץ. המבצע ימשך כשבועיים עד ל- 22 באוגוסט.
 
על פי התוכנית, ניידות בטיחות של אגף הרכב, במשרד התחבורה יערכו בדיקות תקינות לאוטובוסים, באזורי הכינוס של האוטובוסים, בהתאם לרשימות שנקבעו מראש. בוחנים של אגף הרכב יבדקו בין השאר את רישיונות הנהיגה של הנהגים, רישיונות הסעה ותקפות אישורי קציני הבטיחות שבחברות. 
 
דיילים של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים יקימו בסמוך לניידות הבטיחות עמדות הסברה וריענון ויחלקו לנהגי האוטובוסים חומרי הדרכה שיכללו בין השאר גלויות של מבצע "מנהיג דרך", כתב התחייבות לנהיגה בטוחה, שי צנוע ושתייה קרה. המבצע ילווה בפרסום ברדיו, במסגרת תשדירי החזרה ללימודים.
 
השר כץ פנה למנהלי חברות האוטובוסים וקציני הבטיחות להקפיד על תקינות האוטובוסים ועל נהיגה בטוחה של הנהגים המסיעים מידי יום, מאות אלפי נוסעים באוטובוסים. "אני קורא לנהגים לגלות זהירות יתר וערנות בנהיגה, ולנהוג בהתאם לתקנות התעבורה, במטרה להבטיח את שלומם של הנוסעים".
 
לקראת פתיחת שנת הלימודים, בעוד כשבועיים פנה השר כץ לחברות ההסעים להקפיד על כשירותם של הנהגים המסיעים תלמידים לבית הספר ולרענן את ההנחיות בנושא עליית ילדים לאוטובוס והירידה ממנו. מנהלי החברות נדרשו לוודא בין השאר כי לכל הנהגים המסיעים תלמידים יש היתר מיוחד להסעת תלמידים. 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים