סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בקרוב: העגלונים (האלטע זאכן) יורדים מהכביש
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 8) >> בקרוב: העגלונים (האלטע זאכן) יורדים מהכביש
5-2-13
שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, יחתום בקרוב על תקנה חדשה האוסרת על תנועת עגלות הרתומות לבעלי חיים, בכבישים העירוניים, בכל הרשויות המקומיות בארץ.
 
פקודת התעבורה מכירה כיום בעגלה הרתומה לבעלי חיים, כאמצעי תחבורה הרשאי לנוע על הכביש. עגלות אלה רתומות לסוסים או חמורים ומובילות משאות וחפצים שונים בכבישים (אלטע זאכן).
 
גופים העוסקים בזכויות בעלי החיים ובראשם עמותת "הכל חי" הפועלת לקידום חינוך הומני למען בעלי החיים פנו לאחרונה לשר כץ בבקשה לאסור את השימוש בבעלי חיים לצרכים תחבורתיים. כץ נרתם לנושא והורה להעבירו לדיון ועדת התאום של משרדו הדנה בנהלים ותקנות. בעקבות המלצות הועדה גובשה תקנה חדשה האוסרת על תנועת עגלות, הרתומות לבעלי חיים בדרכים העירוניות, למעט בתחומי מושב או קיבוץ.
 
ניתן לראות כיום את תופעת האלטע זאכן ברבות מערי הארץ, בכללם בתל אביב – יפו, רמת גן, גבעתיים, כפר סבא, נתניה, נהריה ועוד. לדברי השר כץ הימצאותם של  עגלות הרתומות לבעלי חיים בכבישי ישראל מהווה סיכון משמעותי לנהגים ולהולכי הרגל כאחד ולעיתים קרובות הן אף גורמות לעיכוב בתנועה ולפקקים מיותרים.
 
עמותת "הכל חי" מציינת בפנייתה לשר כץ כי מדובר לרוב בסוסים, המושכרים לרוכלים על בסיס תשלום פעוט של עשרות שקלים ליום ומהווים עבורם הרוכלים תחליף זול לכלי רכב.
 
עוד מציינת העמותה כי כדי להימנע מהוצאות כספיות, בעלי החיים אינם מקבלים טיפולים רפואיים הכרחיים, מזון ראוי ותנאי מחיה הולמים, כך עד מותם האכזרי, עקב תשישות מחלות ורעב.
 
התקנה תוגש לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת עם כינוסה של הכנסת החדשה וצפויה להיכנס לתוקף בתוך שישה חודשים.


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים