סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
74% מהציבור סבורים כי על חברות להטיל עונשים על עובדים שנסעו באופן לא בטיחותי
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> 74% מהציבור סבורים כי על חברות להטיל עונשים על עובדים שנסעו באופן לא בטיחותי
1-3-11
מסקר שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה, בנושא המלשינון – נוהל 6, עולה כי מרבית הציבור (60%) סבורים כי נוהל 6 נחוץ במידה רבה עד רבה מאד, 74% מהציבור סבורים כי על חברות להטיל עונשים שונים על עובדים שנסעו באופן לא בטיחותי, ו-53% מהציבור סבורים כי יש לעגן נוהל זה בחוק.

עוד עולה מהסקר, כי יותר מ-70% מהציבור שמעו על נוהל 6, אך רק מיעוט קטן, 10%, התקשרו לדווח במקרה של עבירת תנועה. יחד עם זאת, כ-60% מהציבור סבורים, כי יתקשרו לדווח על עבירת תנועה לחברה בה מועסק נהג שנסע באופן לא בטיחותי.

 לדברי שמואל אבואב מנכ"ל אור ירוק, "נוהל 6 מאפשר למדינה לגייס אלפי עיניים של נהגים בכביש, להבחין בסכנות בטיחותיות ולהתגייס למערכה נגד נגע תאונות הדרכים בישראל. מדובר בנוהל היוצר תרבות נהיגה באמצעות אכיפה אזרחית ידידותית יותר, יחד עם תחושה של פיקוח והרתעה. ממצאי הסקר מצביעים על כך שהאזרחים מקבלים את הנוהל ככזה, ורובם הגדול מוכן לשתף פעולה ברצון, מה שיכול להשפיע חיובית לא רק על נהיגתו של הנהג העבריין, אלא גם על נהיגתו של המדווח. אני מאמין כי הגברת המודעות בקרב הציבור לנושא, תגדיל גם את אחוז המדווחים בפועל."
 
הסקר נערך בשיטת אומניבוס טלפוני בקרב 500 משיבים, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסיה היהודית הבוגרת במדינת ישראל. הסקר בוצע במהלך השבוע השני של דצמבר 2010. טווח השגיאה הסטטיסטית המרבית בנסיבות דגימה זו הוא 4.4% +, ברמת מובהקות של 95%.

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים