סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
242 תאונות פגע וברח מתחילת השנה עד סוף יוני, בהן 4 תאונות עם 4 הרוגים ו-33 תאונות עם נפגעים קשה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> 242 תאונות פגע וברח מתחילת השנה עד סוף יוני, בהן 4 תאונות עם 4 הרוגים ו-33 תאונות עם נפגעים קשה
עם זאת, בהשוואה לשנים קודמות, מסתמנת ירידה משמעותית בתאונות ה"פגע וברח". (ראה טבלה בהמשך הידיעה).
תאונת דרכים "פגע וברח" – מוגדרת כתאונת דרכים שנפגע בה אדם, ושנהג הרכב המעורב נמלט ברכב הפוגע ממקום התאונה או שהנהג נמלט והשאיר את הרכב במקום התאונה.
 
במשטרת ישראל ישנה פקודה מסודרת, נהלים והנחיות המסדירים את עבודת הבוחן בזירת ת"ד "פגע וברח" , כאשר תאונות דרכים מסוג "פגע וברח" הינן תאונות בעלות היבט ציבורי חמור ביותר.
היחידות המטפלות בתאונות מסוג זה משקיעות את מירב המשאבים והמאמצים לגילוי העבריין, על מנת להעמידו לדין סמוך למועד האירוע  ככל שניתן ולשם כך , בתאונות מסוג זה מוקמים  צוותי חקירה מיוחדים .
רמת הגילויים (תפיסת הנהג הבורח) בחקירות אלו , עולה על 85% מס"ך המקרים ובהתאם גם ישנה מגמת ירידה בכמות ת"ד פגע וברח :
שנה
2006
2007
2008
2009
2010
סה"כ תאונות "פגע וברח"
 מתחילת שנה עד 6.7
835
737
748
651
242
חשוב להבין שאירועי "פגע וברח" הם אירועים מאד מורכבים ויכולת החקירה והפיצוח שלהם מושתת על עבודת זירה טובה ומיצוי הראיות מזירת הת"ד ע"י הבוחן ובמקרים אחרים פיצוח התאונה יכול להיעשות כתוצאה מפעילות מודיעינית , אולם ברוב המקרים הפיצוח יהיה שילוב של שניהם.
ברוב המקרים ההסגרה תתקיים שעות ספורות לאחר התאונה, שהרי ברוב המקרים מדובר באנשים נורמטיביים, שכתוצאה מהאירוע נלחצו וברחו מהמקום ולאחר שהתעשתו הסגירו את עצמם למשטרה.
 במקרים בהם אין הסגרה עצמית והנהג נתפס ע"י היחידה ,לרוב  עולה בחקירה כי לנהג הפוגע הייתה "סיבה נוספת" לברוח מהמקום, כגון: פסול נהיגה,שיכור,היעדר רישיון מתאים,היעדר ביטוח וכו'.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים