סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
1/3 מההרוגים בתאונות דרכים הינם הולכי רגל
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> 1/3 מההרוגים בתאונות דרכים הינם הולכי רגל
21-6-11
אורח הכבוד בכנס האיגוד שהתקיים אתמול (יום ב' 20-6-11) בשפיים היה רון מוסקוביץ, המנכ"ל החדש של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

במסגרת הרצאתו בכנס, הסביר מוסקוביץ את עיקרי תוכנית הרשות לשנת 2012 וציין כי בשנה הבאה תעסוק הרשות בתשתיות, הכשרה וטכנולוגיות חדשות.
שני תקנים תנסה הרשות לקדם בשנה הבאה.
תקן 9301 בנושא הסעות תלמידים. תקן שיגדיר כללים ברורים איך להסיע תלמידים בבטחה.ותקן 9505 - "קופסא שחורה" להתקנה במכוניות. מוסקוביץ אומר כי אין מנוס. חייבים לנטר את הנהיגה. "הקופסא השחורה"תסייע בשמירה על כללי נהיגה ותאפשר לעקוב אחרי היסטוריית הנהיגה של כליי הרכב.

יעד מרכזי ב-2012 יהיה הגנה על הולכי רגל בכלל ובעקר הולכי רגל בתוך הערים. 1/3 מההרוגים בתאונות דרכים הינם הולכי רגל. נתון זה חמור וחריג גם בהשוואה למקומות אחרים בעולם. מוסקוביץ הוסיף בנושא זה כי חייבים לתקוף את העניין ולטפל בו ביסודיות. לדעתו של מוסקוביץ, גורם המהירות הינו פקטור מוביל בתאונות בתוך הערים ולכן יש להוריד את מהירות הנסיעה המותרת בעיר  ל-30 קמ"ש.

בנושא שת"פ עם האיגוד, ציין מוסקוביץ כי קיים שת"פ פורה עם האיגוד. במענה לדבריו של דוד בוקר יו"ר האיגוד, על כך שקציני האיגוד הינם החיילים בשטח, אמר מוסקוביץ כי חברי האיגוד אינם חיילים אלא קצינים בשטח. קציני הבטיחות מחוייבים בראייה רחבה וכוללתבד בבד עם האחריות המוטלת עליהם. "קציני בטיחות זה אנשים עם ראש גדול" הוסיף מוסקוביץ.
מוסקוביץ הביע אהדתו  לתפקידו של קצין הבטיחות וציין כי לא תמיד נתונים בידיו של קצין הבטיחות הכלים הראויים וקיימים קשיים בעבודתו אך צריך להעיז ולהאבק.

גם לדעתו של מוסקוביץ, הועדה שהחלה לפעול בשנת 2009 בנושא מעמדו של קצין הבטיחות, הייתה צריכה כבר מזמן להגיש מסקנותיה והסחבת בעניין זה אינה ברורה ולא מובנת. מוסקוביץ הבטיח כי יעלה נושא זה בפגישתו עם מנכ"ל משרד התחבורה דן הראל ויעשה ככל יכולתו על מנת שהמסקנות תוגשנה כבר בשבועות הקרובים.   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים