סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
"שלמה SIXT" - קיבלה אישור לפעול כיבואן מקביל בישראל
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> "שלמה SIXT" - קיבלה אישור לפעול כיבואן מקביל בישראל
משרד התחבורה העניק היום לראשונה לחברת שלמה Sixt אישור עקרוני ליבוא מקביל של רכב לישראל. שלמה Sixt היא החברה הראשונה בישראל שמקבלת ממשרד התחבורה אישור ליבוא מקביל של רכב.

האישור ניתן לחברה לאחר שעמדה בכל התנאים המקדמיים הנדרשים לקבלת רישיון ליבוא מקביל של רכב לישראל.

האישור שהוענק לשלמה Sixt מהווה גם אישור עקרוני עבור החברה לצורך פניה לסוכן מורשה ליבוא כלי רכב פרטיים עד 8 מושבים מאותו תוצר המיובא על ידי היבואן הישיר.

חברת "שלמה החזקות" הנסחרת בבורסה הישראלית דיווחה היום (יום ראשון) לבורסה על האישור העקרוני שניתן לה על ידי משרד התחבורה לפעול כיבואן מקביל.

צו הפיקוח שנחתם על ידי שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ מאפשר לראשונה בתולדות המדינה לייבא לישראל כלי רכב המיוצרים על ידי אותו יצרן, באמצעות יותר מיבואן אחד. עד כה ניתן היה לייבא רכב ישירות מיצרן אחד בלבד.

שר התחבורה, ציין כי, מדובר באחת הרפורמות החשובות ביותר שבוצעו בענף הרכב בשנים האחרונות. לדבריו, פתיחת הענף ליבוא מקביל צפויה לחסוך לציבור בין 500 מיליון ל- 1.2 מיליארד ₪ לשנה. "בעוד מספר שנים כאשר הצרכן הישראלי ירכוש רכב במחיר זול ובתנאים טובים יותר, יתקשו כולם להבין מדוע לא הייתה עד כה תחרות בענף הרכב", הוסיף כץ.
שר התחבורה הוסיף כי רפורמת היבוא המקביל צפוייה בנוסף להצעיר את גיל הרכב ולאפשר רכישה של כלי רכב חדשים העומדים בתקני הבטיחות והסביבה המתקדמים ביותר.

מנכ"ל שלמה החזקות, ניר גלילי מסר כי האישור שניתן על ידי משרד התחבורה מאפשר לקבוצה להיכנס לתחום היבוא המקביל וכי צעד זה מהווה המשך טבעי בהתפתחות העסקית של הקבוצה. "הקמת שלמה חברה לביטוח וחברת הליסינג הפרטי- שלמה כאל, הם חלק ממדיניות זאת. כניסתה של החברה לתחום היבוא המקביל מהווה מנוע צמיחה נוסף, בעל פוטנציאל עצום הן להתפתחות העסקית של החברה והן לרווחיותה". אמר גלילי

מנכ"ל שלמה אחזקות הוסיף כי החברה, כחברת הליסינג וההשכרה הגדולה והמובילה בישראל, מציעה כבר היום את התשתית של כל המתקנים, השירותים והתנאים המקדמיים הדרושים כדי להעניק שירותים לכלי רכב חדשים".

יצוין כי לאחרונה פרסם משרד התחבורה את הוראות הנוהל של צו הפיקוח על מצרכים ושירותים, המתיר יבוא של כלי רכב. פרסום הצו סלל את הדרך ליבואנים מקבילים להגיש למשרד התחבורה בקשות ליבוא מקביל של רכב.

השר כץ גילה כי, אגף הרכב במשרדו מנהל בימים אלה מגעים מתקדמים עם מספר גופים נוספים המבקשים לקבל אישור יבואן מקביל. שר התחבורה הנחה לאחרונה את מנהל אגף הרכב במשרדו, אבנר פלור לסייע ליבואנים חדשים המבקשים להיכנס לענף הרכב ולפעול להסרת חסמים גם מול יצרני הרכב בעולם.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים