סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים. 5% יותר הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  


             
_________
 


        
 
מיזם חדש לנהגים - ג'י פי אס יתריע על התקרבות הנהג לכביש מסוכן או מוקד סיכון
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> מיזם חדש לנהגים - ג'י פי אס יתריע על התקרבות הנהג לכביש מסוכן או מוקד סיכון
17-1-11
שירות חדשני של ג'י פי אס יתריע בפני הנהג על התקרבותו למוקד סיכון בכביש.
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ החליט היום (יום שני) על השקת שירות חדש שיסייע לנהגים להקטין את הסיכוי שלהם להיות מעורבים בתאונות דרכים.
 
השירות החדש מתבסס על מערכות ניווט לוייניות קיימות, דוגמת ה- ג'י פי אס והאייפון והוא כולל אפליקציה מיוחדת (שכבת מידע) של כל הצמתים והכבישים האדומים בישראל.לקראת התקרבות הנהג לאזור בו התרחשו בעבר תאונות דרכים יתריע הג'י פי אס לנהג על הנקודה ועל הגורם הידוע על התאונה.
 
 הרעיון שעומד מאחורי המיזם החדשני הוא לתת לנהג מידע מקדים בזמן אמת על התקרבותו לנקודה בה היו בעבר תאונות דרכים רבות או שהוגדרה כמוקד סיכון על ידי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.  נהג המודע לסכנות שבדרך מוריד באופן דרמטי את הסיכוי שלו להיות מעורב בתאונת דרכים. 
 
האפליקציה פותחה על ידי היזם איל כהן לזכר אחיו רונן כהן שעסק שנים רבות בתחום היזמות והחדשנות ונהרג בתאונת דרכים בשנת 1993. לדברי כהן המיזם החדשני הוא דרך מרגשת להנצחת אחיו.
 
השר כץ הנחה את הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים להקים צוות מקצועי לקידום הפרויקט ולהביאו להתכנות בתוך חודשיים. "למיזם יש פוטנציאל הרתעה בעיקר בקרב נהגים צעירים שהכבישים פחות מוכרים להם מאשר נהגים מבוגרים ומנוסים" הוסיף כץ.
 
שר התחבורה מסר כי מנכ"ל משרדו הנכנס, דן הראל יעקוב מקרוב אחר התקדמות השקת המיזם החדשני, במטרה להטמיעו בקרב כל הנהגים.

 

  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים