סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
רפורמת היבוא המקביל יוצאת לדרך
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> רפורמת היבוא המקביל יוצאת לדרך
רפורמת היבוא המקביל יוצאת לדרך
משרד התחבורה מפרסם לראשונה את הוראות הנוהל המתירות יבוא מקביל של רכב
השר כץ: מדובר בבשורה הגדולה ביותר לצרכן הישראלי לאחר שנים רבות של ניסיונות להוציא את המהלך לפועל
 
לקראת פתיחת ענף הרכב לתחרות בעוד כשבוע. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים מפרסם היום לראשונה את נוסח הוראות הנוהל של צו הפיקוח על מצרכים ושירותים, המתיר יבוא מקביל של כלי רכב.
 
צו הפיקוח שנחתם על ידי שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ, ואושר לאחרונה על ידי ועדת הכלכלה של הכנסת מאפשר לראשונה בתולדות המדינה לייבא לישראל כלי רכב המיוצרים על ידי אותו יצרן, באמצעות יותר מיבואן אחד.
 
עד כה ניתן היה לייבא רכב ישירות מיצרן אחד בלבד. היבוא המקביל יאפשר לראשונה יבוא של רכב, באמצעות סוכן משנה של יצרן הרכב. צו היבוא והנוהלים החדשים יכנסו לתוקף ב- 7 באפריל 2010.
 
השר כץ ציין כי הוראות הנוהל שפורסמו כוללות בין השאר את דרישות היבוא והרישום של כלי רכב ביבוא מקביל ואת ההוראות למתן רשיון להפעלת מוסך מרכזי , הן ליבואן ישיר והן ליבואן מקביל.
 
הוראות הנוהל מתייחסות בנוסף לבדיקה הטכנית של רכב חדש במוסך היבואן או במוסך החתום על כתב חוזה עם היבואן וכן את הליך ביצוע "Recall " (קריאה לתיקון) או "קריאה חוזרת", בעקבות פגם שהתגלה על ידי יצרן ברכב שיוצר על ידו.
 
השר כץ הנחה את מנהל אגף הרכב במשרדו, אינג' אבנר פלור לסייע ככל שיידרש ליזמים ויבואנים חדשים שכבר הביעו את רצונם להיכנס לענף הרכב ולפעול להסרת חסמים אפשריים גם מול יצרני הרכב בעולם.
 
שר התחבורה ציין כי פתיחת ענף הרכב לתחרות הוא המהלך החשוב ביותר שארע בענף בעשור האחרון. לדבריו, רפורמת היבוא המקביל תוזיל את מחירי הרכב לצרכן ותצעיר את גיל הרכב בכבישים. כמו כן היא תאפשר רכישה של כלי רכב חדשים ובטיחותיים יותר, העומדים בתקני הבטיחות וזיהום האוויר המתקדמים ביותר.
 
"מדובר בבשורה הגדולה ביותר לצרכן הישראלי לאחר שנים רבות של ניסיונות בלתי מוצלחים להוציא את המהלך לפועל" אמר כץ והוסיף כי הרפורמה בענף הרכב עתידה ליצור ערוצי מכירה חדשים ולשנות מהיסוד את אופי ההיצע והתחרות, בפלחי השוק השונים.
 
משרד התחבורה מפרסם היום לעיון הציבור את הוראות צו הפיקוח של היבוא המקביל גם באתר האינטרנט של המשרדwww.mot.gov.il
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים