סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
רכשו במכון הרשוי תוסף דלק ועברו בהצלחה בדיקת זיהום אוויר
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> רכשו במכון הרשוי תוסף דלק ועברו בהצלחה בדיקת זיהום אוויר
בית משפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירת בעלי מכון הרישוי לרכב "המרכז" בנס ציונה כנגד החלטת משרד התחבורה לסגור את מכון הרישוי בשל ליקויים חמורים שהתגלו בתפקוד המכון.
 
שופטת בית המשפט המחוזי, אסתר קובו הורתה על סגירת מכון הרישוי וחייבה את בעלי המכון לשלם למשרד התחבורה סך של 50 אלף שקל עבור הוצאות המשפט.
 
משרד התחבורה החליט על סגירת מכון "המרכז" לשבעה ימים לאחר שהתברר בביקורות של בוחני אגף הרכב כי המכון מוכר תוספי דלק לכלי רכב שנכשלו במבחן הרישוי השנתי בשל בעיות זיהום אוויר.
 
נוהלי משרד התחבורה אוסרים על מכירת תוספים לדלק במכון המבצע בדיקות זיהום אוויר לכלי רכב, במטרה למנוע אפשרות של פסילת כלי רכב במבחן הרישוי כדי שבעלי הרכב ירכשו אצלם את התוסף.
 
מהביקורת עולה כי כלי רכב שנכשלו במבחן הרישוי ("טסט") עברו אותו בחלוף דקות ספורות בלבד לאחר רכישת תוסף דלק. יצויין כי בעלי המכון מכרו את התוסף במחיר מופקע של 100 שקלים בעוד שבמקום אחר עלה אותו תוסף 14 שקל בלבד.
 
שופטת בית המשפט המחוזי, מתחה ביקורת על המכון שטען כי אינו מוכר את התוספים וכי הגוף שמכר אותם הינו חברה חדשה שהוקמה מספר חודשים קודם לכן. "מכירת התוספים לבעלי הרכב שהגיעו למכון התקיימה כפעילות מערכתית מונחית מלמעלה אשר פעלה "כמכונה משומנת..."
 
"על פי נסיונו המקצועי של משרד התחבורה, תוסף דלק אינו בהכרח הפתרון המומלץ לבעיית זיהום האוויר מרכב ובכל מקרה פעולתו הינה רק בחלוף נסיעה של כמה עשרות קילומטרים. עניין זה מעלה חשש כבד באשר לתום ליבה של העותרת, בפרט כאשר בחלוף דקות ספורות בלבד מרכישת התוסף נערך לרכב מבחן רישוי נוסף והפעם תוצאתו היתה שונה" הוסיפה השופטת.
 
השופטת ציינה כי "הלקוחות שהתלוננו רכשו כולם את התוספים אצל העותרת עצמה מכאן הגוף שפסל את הרכב הוא הגוף שמכר את התוספים. כראייה, הוצגו לעותרת במהלך שימוע שנערך לה על ידי משרד התחבורה קבלות הנושאות את השם "מכון המרכז נס ציונה", דבר הסותר את טענתה כי המכון אינו מוכר תוספים" כתבה השופטת קובו.

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים