סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
רכבת העמק ההיסטורית יוצאת לדרך - היום (3/4/11) מתפרסם מכרז להקמת 6 ק"מ מהמסילה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> רכבת העמק ההיסטורית יוצאת לדרך - היום (3/4/11) מתפרסם מכרז להקמת 6 ק"מ מהמסילה
3-4-11
החברה הלאומית לדרכים (מע"צ לשעבר) פרסמה היום (יום ראשון 3/4/11) מכרז נוסף של פרויקט רכבת העמק  המתוכנן בין חיפה לגשר "שיח חוסין" (נהר הירדן) שבעמק בית שאן.
 
השר כץ ציין כי המכרז שפורסם היום כולל הקמת תשתית למסילת ברזל באורך של כארבעה קילומטרים, מתוך 60 הקילומטרים המתוכננים וכן גשרים באורך כולל של כשני קילומטרים מעל שדרות ההסתדרות בחיפה.
 
מדובר במכרז השלישי של רכבת העמק המתפרסם בתוך פחות מחודש. לפני כשלושה שבועות פרסמו משרד התחבורה והחברה הלאומית לדרכים את המכרז הראשון להקמת מסילת ברזל שתחבר בין חיפה לגשר שיח חוסין (נהר הירדן) שבעמק בית שאן ובעתיד תתחבר לאירביד שבירדן.
 
השר כץ החליט לפני שנה להאיץ את פרויקט רכבת העמק והטיל על החברה הלאומית לדרכים לקדם את המיזם כחלק מתוכנית "נתיבי ישראל", שנועדה ליצור רשת של רכבות וכבישים מהירים מקרית שמונה שבצפון ועד אילת שבדרום.
 
מסילת העמק תעבור בחלקה בסמוך לתוואי מסילת העמק ההיסטורית. תוואי המסילה הנוכחי יתפצל מתחנת לב המפרץ, ליד צומת הציק פוסט, מזרחה ויעבור בגשר מעל שדרות וההסתדרות לכיוון יגור ואזור צומת העמקים. הקו ימשיך לאזור צומת התשבי לאורכו של עמק יזרעאל.
 
לאורך המסילה יוקמו בשלב הראשון חמש תחנות רכבת מתוך שמונה תחנות המתוכננות על תוואי הקו: לב המפרץ, כפר יהושע, כפר ברוך, תחנת עפולה, ותחנת בית שאן. בנוסף, יוקמו גשרים באורך כולל של כארבעה קילומטרים ותיכרה מנהרה, באורך קילומטר אחד שתצא מתחנת עפולה.
 
 הקמת מסילת הרכבת עבור מטענים וחיבורה לנמל חיפה ומרכז הארץ תאפשר לצמצם את תנועת רכבות המשא בקו החוף ולהפחית את תנועת המשאיותבכבישים. בכך היא גם תקטין את עומסי התנועה ומעורבותן של המשאיות בתאונות דרכים.
 
חיבור ערים כמו נשר, מגדל העמק, עפולה, ובית שאן לרשת המסילות הארצית יקצר משמעותית את זמן ההגעה למרכז הארץ,יעלה משמעותית את ערך הנדל"ן של הערים והישובים שבתוואי הרכבת וירחיב את אפשרויות המגורים והתעסוקה של התושבים.
 
מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים, אדריכל שי ברס ציין כי מסילת הרכבת החדשה תיצור מסלול באורך של כ-60 קילומטרים, המיועד לנסיעת רכבות נוסעים ומשא עד למהירות של 160 קמ"ש "השלמתה של מסילת העמק החוצה את המדינה לרוחבה תאפשר תנועה מהירה של נוסעים מבית שאן לחיפה ותנועת מטענים מנמל חיפה תוך צמצום תנועת המשאיות, זיהום אוויר ועומסי תנועה", אמר ברס.

 

 

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים