סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
השפעה חיובית לקורסי נהיגה לאנשים מבוגרים על התנהגותם בכביש
דף הבית >> הידעת? >> השפעה חיובית לקורסי נהיגה לאנשים מבוגרים על התנהגותם בכביש
קורסי הדרכה לנהגים מבוגרים בעלי השפעה חיובית על התנהגותם בכביש-
מתוך מחקר המפורסם ב"כיוונים חדשים", ביטאון הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
נהגים בגיל 65 ומעלה מהווים קבוצת סיכון מבחינת המעורבות בתאונות דרכים. אחד האמצעים להתמודדות עם בעיה זו הוא ארגון הדרכות והשתלמויות לנהג המבוגר, תוך שימת דגש לבעיות הנהיגה האופייניות לו. המחקר, שנעשה במדינת איובה בארה"ב, בדק השפעת קורס כזה התנהגויות של נהגים מבוגרים, ובמיוחד התנהגויות של סריקה ראייתית ודפוסי בלימה בהתקרבות לצומת מוגן על ידי תמרור עצור.
מהמחקר עלה כי לקורס הנבדק יש השפעה חיובית על התנהגות הנהגים המבוגרים שעברו אותו- אלו בלמו מוקדם יותר ובאופן מוחלט כשהגיעו לתמרור עצור, הקדישו יותר מבטים ותשומת לב לנעשה בכביש. ממצאים אלה אומנם ראשוניים ומבוססים על מדגם קטן, אך מחזקים את ההשערה שיש תועלת בטיחותית להכשרות נהגים מבוגרים ומעודדים את הרחבת תהליכי ההדרכה בקרב קבוצת סיכון זו.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים