סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  15% פחות הרוגים בשנת 2020 לעומת 2019. בשנת 2020 נהרגו 305 אנשים לעומת 355 אנשים בשנת 2019  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |  חג עצמאות שמח לכל בית ישראל!  |  


             
_________
 

  

        
 
צומת גולני המיתולוגי יהפוך למחלף בהשקעה של 350 מיליון שקלים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> צומת גולני המיתולוגי יהפוך למחלף בהשקעה של 350 מיליון שקלים
30-3-11
צומת גולני- הצומת המפורסם ביותר בארץ, המקשר את מרכז הארץ לטבריה ולאצבע הגליל יהפוך בתוך פחות משלוש שנים למחלף. כך הודיע היום (יום רביעי) שר התחבורה והבטיחות בדרכים,ישראל כץ.
 
החברה הלאומית לדרכים תפרסם מחר (יום חמישי) את המכרז להקמת המחלף. יתפרסם בשיטת ה-Design Build  שבו הזוכה במכרז מתכנן ומבצע את הפרויקט.
 
צומת גולני המוכר לרבים במפגש הכבישים 65 (מעפולה לאצבע הגליל) וכביש 77 (המוביל מטבריה לצומת המוביל) הוא חלק מפרויקט "נתיבי ישראל" שיזם השר כץ. התוכנית שעלותה המסתכמת ב- 27.5 מיליארד שקלים נועדה ליצור רשת ארצית של כבישים ומסילות ברזל, מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום.
 
מחלף גולני המתוכנן שיחנך במהלך שנת 2013 יהווה חלק מתוואי הנסיעה "הזרוע המזרחית" שיקשר את צומת עמיעד לצומת תשבי ובהמשך לכביש 6.
 
מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים, האדריכל שי ברס ציין כי "המחלף תוכנן לתת מענה למגוון הצרכים של אלפי הנהגים החולפים במקום מדי יום. בנוסף לתנועת כלי הרכב בכבישים הראשיים 65 ו-77, תוכנן המחלף לתת מענה גם למבקרי אתר ההנצחה של חטיבת "גולני", מטיילים ביערות קק"ל הסמוכים, חקלאים והולכי רגל", אמר ברס. "לצורך כך, בחלקו המרכזי של המחלף יוקם גשר לכלי רכב מעל כביש 65, גשר להולכי רגל ומעברים תת- קרקעיים".
 
יו"ר החברה הלאומית לדרכים, מיכה גולדמן הוסיף כי מחלף גולני ישדרג את התנועה בצירים הראשיים של צפון המדינה מחלף גולני הוא הראשון מתוך שבעה מחלפים חדשים שיוקמו לאורך כביש 77, כחלק מתוכנית ליצור רצף תחבורתי ללא רמזורים שיקשר בין מרכז הארץ לצפונה. מחלף גולני מצטרף לכביש עוקף קריות, צומת סומך, כביש 79, צומת המוביל, כביש 77, מחלף יגור ופרויקטים נוספים שביצועם הסתיים או יצאו לפועל בקרוב על ידי החברה הלאומית לדרכים.

 

     


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים