סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים. 5% יותר הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  


             
_________
 


        
 
משרד התחבורה שיגר הודעות קוליות ל-30 אלף נהגים שטרם ביצעו קורס בנהיגה מונעת
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 4) >> משרד התחבורה שיגר הודעות קוליות ל-30 אלף נהגים שטרם ביצעו קורס בנהיגה מונעת
9-7-12
משרד התחבורה שיגר היום הודעות קוליות, מוקלטות לכ- 30 אלף נהגים שנדרשו לעבור קורס בנהיגה נכונה (נהיגה מונעת) וטרם ביצעו אותו כמתחייב מתקנות התעבורה. כך הודיע היום מנכ"ל משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, עוזי יצחקי.
 
מנכ"ל משרד התחבורה ציין כי נהגים שלא יבצעו את הקורס בתוך שלושה חודשים מיום קבלת ההודעה הטלפונית, צפויים לשלילה מיידית של רישיון הנהיגה וזאת ללא כל התראה נוספת.
 
ההודעות הקוליות נשלחו ישירות למכשיר הטלפון הנייד או לטלפון האישי בביתם של הנהגים בלשון הבאה: "לפי רישומי רשות הרישוי לא בצעת את אמצעי התיקון שהוטל עליך בהתאם לשיטת הניקוד הקבועה בחוק. לידיעתך, אי ביצוע ההדרכה יגרום להתליית רישיונך."
 
אגף הרישוי במשרד התחבורה מתכוון לשלוח בנוסף להודעות הקוליות מכתבי אזהרה אישיים לכל אחד מהנהגים המחויבים לעבור את הקורס וטרם  ביצעו אותו או נרשמו לקורס.
 
על פי שיטת הניקוד החדשה שיזם שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, נהג שחוייב לבצע קורס בנהיגה נכונה ולא ביצע אותו בתוך 6 חודשים לכל היותר, רישיונו יישלל ויחודש רק לאחר ביצוע הקורס.
 
יצוין כי נהגים שצברו 12 נקודות חובה ויותר בשיטת הניקוד חייבים לעבור קורס בנהיגה נכונה, כתנאי לחידוש הרישיון. נהגים שצברו 24 נקודות מחויבים בנוסף לכך לבצע קורס ייעודי בנהיגה נכונה.

נהגים שצברו נקודות חובה יכולים לקבל פירוט על הנקודות באמצעות מוקד השירות הטלפוני של משרד התחבורה בטלפון *5678 או בטלפון קווי 1-222-5678. פרטים על ההרשמה לקורסי הנהיגה ניתן לקבל באתר משרד התחבורה mot.gov.il


 
 

 

 
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים