סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
משרד התחבורה שולל ל-5 שנים רשיונם של נהגים שצברו עבירות תעבורה חמורות
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> משרד התחבורה שולל ל-5 שנים רשיונם של נהגים שצברו עבירות תעבורה חמורות
29-3-11
שר התחבורה: מאות נהגים מועדים שצברו עבירות תעבורה חמורות ומסוכנות ממשיכים לנהוג בכבישים ולסכן את כולנו. נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להורידם מהכביש
 
צעד נוסף במאבק בתאונות הדרכים יוצא לדרך. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים החל להוריד מהכביש מאות עברייני תנועה סדרתיים שצברו 30 עבירות תנועה או שביצעו חמש עבירות חמורות בחמש השנים האחרונות.
 
על פי תקנה חדשה שנחתמה על ידי שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ נהג שצבר במהלך חמש השנים האחרונות 30 עבירות תנועה (למעט עבירות חנייה) או שביצע חמש עבירות חמורות במהלך בחמש השנים האחרונות, רישיונו ישלל לתקופה של חמש שנים.
 
התקנה קובעת עוד כי: מי שביצע ב- 5 השנים האחרונות חמש עבירות תנועה, מתוך 11 עבירות הנחשבות חמורות במיוחד, רישיונו ישלל לתקופה של 5 שנים.

עבירות חמורות במיוחד הן:
נהיגה בשכרות, גרימת מוות ברשלנות, הפקרה (פגע וברח), כניסה למפגש מסילת ברזל כשהמחסום ירד, נהיגה בזמן פסילה, הריגה בתאונת דרכים, נהיגה ללא רישיון, אי ציות לרמזור אדום, עקיפות מסוכנות, נסיעה במהירות 40 קמ"ש מעל המותר וסיכון הולכי רגל במעבר חצייה.
 
 אגף הרישוי במשרד התחבורה החל לזמן את כל הנהגים שרישיונם מיועד לפסילה, על פי רשימות שהתקבלו מאגף התנועה במשטרה. מדובר במאות נהגים שצברו בחמש השנים האחרונות עבירות תעבורה רבות וממשיכים לנהוג ולבצע עבירות תנועה חמורות.
 
 מאות נהגים מועדים שצברו עבירות תעבורה חמורות ממשיכים לנהוג בכבישים ולסכן את כולנו.
משרד התחבורה: "נכביד את ידנו על עבריני תנועה מסוכנים, המזלזלים בחוק ונפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להוריד את הנהגים המסוכנים מהכבישים".
 
ביומיים האחרונים בלבד נשללו רישיונותיהם של עשרה נהגים ראשונים שצברו בין 50 ל- 163 עבירות תעבורה ובהם עבירות תעבורה חמורות. רישיונם של נהגים אלה נשלל לתקופה של חמש שנים והם ידרשו לעבור מבחן עיוני (תיאוריה) ומעשי ("טסט") מחדש, בתום תקופת השלילה.
 
כך למשל, נשלל רישיונו של נ. מירושלים שצבר עד כה 154 עבירות, מהם 9 עבירות חמורות של נסיעה באור אדום. רישיונו של נ. נשלל לתקופה של 5 שנים ובסיומן הוא ידרש לעבור את כל ההליך של הוצאת רישיון נהיגה מחדש.
 
רישיונו של א. ממשהד שצבר 163 עבירות 7 מהם עבירות חמורות, נשלל לתקופה של חמש שנים. לחובתו של א. רשומות 7 עבירות חמורות של נסיעה באור אדום ונהיגה במהירות של 40 קמ"ש, מעל המהירות המותרת.
 
ר. מבאר שבע שצבר 9 עבירות חמורות ב- 3 השנים האחרונות נדרש להפקיד את רישיונו לתקופה של 3 שנים ובסיומן הוא יאלץ לעבור את מבחן העיוני (תיאוריה) ומעשי (טסט) מחדש, כתנאי לקבלת הרישיון.
 
בימים הקרובים צפויה רשות הרישוי לזמן למשרד התחבורה עשרות נהגים נוספים שצברו עבירות תנועה רבות. נהגים אלה יעברו שימוע על ידי אגף הרישוי בטרם ישלל רישיונם.
 
שלילת הרישיון מבוצעת בהתאם לפקודת התעבורה (מס' 56) ותקנה 212 לתקנות התעבורה  המאפשרת לרשות הרישוי לשלול את רישיונם של נהגים ש"בדרך נהיגתם יש משום סכנה לעוברי הדרך" וזאת לאחר הליך של שימוע.
 
יצוין כי ועדת השרים לענייני בטיחות בדרכים, ברשות השר כץ אישרה לאחרונה המלצות ועדה מקצועית ברשות השופט אביטל חן להגברת האכיפה בכבישים והחמרה משמעותית בענישה על עבירות תעבורה חמורות.
 
המלצות הועדה כוללות שינויים במדיניות האכיפה, השיפוט, הענישה והתביעה והיא מהווה עליית מדרגה משמעותית ביותר במאבק בתאונות הדרכים. התוכנית מאפשרת לראשונה למערכות האכיפה של המשטרה, בתי המשפט ומשרד התחבורה להתמודד טוב יותר עם עבריני התנועה.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים