סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
משרד התחבורה צפוי לאשר מחר (30/6/10) את "בטר פלייס" כיבואן רכב חשמלי הראשון בישראל
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> משרד התחבורה צפוי לאשר מחר (30/6/10) את "בטר פלייס" כיבואן רכב חשמלי הראשון בישראל
יבואן ראשון של רכב חשמלי בישראל. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים צפוי לאשר מחר (יום רביעי 30/6/10) את חברת "Better Place" כיבואן רכב חשמלי הראשון במדינת ישראל. הרכב הראשון שהחברה תייבא יהיה מסוג רנו Fluence ZE.
 
האישור ינתן לחברת "Better Place" בעקבות צו הפיקוח על מצרכים ושירותים שנחתם לאחרונה על ידי שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ. הצו החדש כולל הקלות שונות במתן אישורים ליבואנים חדשים המבקשים להיכנס לענף יבוא הרכב.
 
  למדינת ישראל תרומה חשובה לפיתוח וייצור כלי רכב חשמליים.  משרד התחבורה גיבש לאחרונה את דרישות התקינה ליבוא רכב חשמלי לישראל ויזם הקמת ועדה במכון התקנים הישראלי שתגבש תקנים למערכות אספקת אנרגיה להטענת הרכב וכן דרישות לשרותי תחזוקה של כל הרכב שייובאו לישראל.
 
בשלב הראשון תייבא "Better Place" עשרות כלי רכב חשמליים לצורך ניסוי ובחינה. מדובר בכל רכב העומדים בדרישות המחמירות של התקינה האירופית. כלי רכב אלה ישתמשו במערכות הטעינה והתשתית הקיימות, הפרוסות כיום במספר אתרים בארץ. בסוף שנת 2011 תחל "Better Place" בייבוא שוטף של כלי הרכב לישראל.
 
"Better Place" היא החברה הראשונה שמייבאת כלי רכב חשמלי ביבוא סדיר ויש להניח כי בעקבותיה חברות ויבואנים נוספים ייבאו לישראל תוצרים נוספים של רכב חשמלי. 
 
משרד התחבורה מסייע ותומך במיזמים ופרויקטים שיש להם תרומה והשפעה על בטיחות כלי הרכב ואיכות הסביבה.   כיום ישנו שימוש הולך וגובר בהנעות חלופיות ובעיקר ברכב החשמלי.
 
על פי התחזיות עד שנת 2020 כ- 10% מכלי הרכב באירופה יהיו בעלי מנוע חשמלי. מומחי רכב צופים כי בנוסף לאלפי לכלי הרכב ההיברידיים הנעים כיום בכבישי ישראל יכנסו לענף בשנתיים הקרובות מותגים נוספים של כלי רכב חשמליים.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים