סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
משרד התחבורה סגר את מכון הרישוי לרכב "עד הלום" באשדוד בעקבות ליקויי בטיחות חמורים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> משרד התחבורה סגר את מכון הרישוי לרכב "עד הלום" באשדוד בעקבות ליקויי בטיחות חמורים
8-5-11

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים סגר היום (8-5-11) את מכון הרישוי לרכב "עד הלום" באשדוד ל-7 ימים, בעקבות ליקויי בטיחות חמורים שהתגלו בתיפקוד המכון.
 
במהלך ביקורת שגרתית שערכו מפקחים של אגף הרכב במכון "עד הלום" התברר כי המכון אישר לתנועה רכב בלתי תקין שהורד מספר ימים לאחר מכן מהכביש על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה.
 
כמן כן התברר כי המכון איננו מבצע בדיקות כלי רכב בהתאם להוראות ולנוהלים באופן שיבטיח כי רק כלי רכב תקינים יקבלו תעודת כשירות ויהיו רשאים לנוע בדרכים.
 
עוד עולה מהביקורת בין השאר כי המכון ביצע רישום שגוי של מספר הקילומטרים שהרכב נסע בפועל ולא דווח על אי תקינות מכשיר לבדיקת זיהום אויר של כלי הרכב. בנוסף לכך התברר כי המכון לא בדק במהלך המבחן השנתי לרכב מספרי מנוע ושלדה של מספר כלי רכב ולא צרף יפוי כח של בעל הרכב, כמתחייב מהנוהלים.
 
אגף הרכב במשרד התחבורה החליט לסגור את מכון הרישוי עד הלום למשך 7 ימים החל מהיום (יום ראשון) לאחר שבית משפט המחוזי בירושלים דחה את בקשת בעלי המכון לדחות את ישום החלטת משרד התחבורה.
 
סמנכ"ל תנועה, עוזי יצחקי ציין כי מכון הרישוי "עד הלום" באשדוד הוא אחד ממכוני הרכב הגדולים בארץ והחלטת משרד התחבורה לסגור את המכון מבוצעת במסגרת החמרת הפיקוח על מכוני הרישוי בארץ. 
 
לפני כשבוע סגר משרד התחבורה את מכון הרישוי "המרכז" בנס ציונה למשך 10 ימים לאחר שהתגלה כי המכון מכר לנהגים תוספים מיוחדים לרכב שנועדו לסייע לכלי הרכב לעבור את בדיקת זיהום האויר. 

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים