סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
משרד התחבורה יסדיר רכיבת אופניים בכבישים הבינעירוניים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> משרד התחבורה יסדיר רכיבת אופניים בכבישים הבינעירוניים
21-9-10
שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ, הנחה לקדם פתרונות להסעת אופניים בתחבורה הציבורית ולהסדיר את רכיבת האופניים בכבישים הבינעירוניים.

 
בישיבה שקיים שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ עם ארגון "ישראל בשביל האופניים", הנחה שר התחבורה לשפר את האחזקה של שולי הכביש בהם יכולים רוכבי האופניים לרכב ומאידך לאסור את נסיעת האופניים בכבישים בינעירוניים מועדים.
 
משרד התחבורה השקיע בשנה האחרונה מעל 35 מליון ₪ להקמת שבילי אופניים בערים השונות.
על פי תוכנית עבודה הרב שנתית להשקעה בתחום זה יוקצו 15 מליון ₪ מדי שנה לקידום הנושא. וזאת בנוסף להשקעה של כ-20 מליון ₪ כסיוע לפרויקטים של השכרת אופניים בערים.
 
השימוש באופניים הולך ומתגבר משנה לשנה והופך לכלי משמעותי במערך התחבורה בישראל. משרד התחבורה מקדם בשנה האחרונה את הנושא ומשקיע בכך סכומים חסרי תקדים.
 
בישיבה סוכם כי הגב' מריה כהן אתגר תמונה כרפרנטית לנושא רכיבת האופניים במשרד התחבורה ויוקם צוות היגוי לקידום כלל הנושאים ועידוד השימוש באופנים במערך העירוני, הבינעירוני תוך הקפדה על הניידות, והבטיחות.
 
בהמשך ליישום הנחיית השר להעלאת אופניים לאוטובוסים בינעירוניים בתא המטען ללא תשלום. הנחה השר לבדוק הסעת אופניים באוטובוסים עירוניים ולשלב את האופנים במערך התחבורה של מערכות הסעת ההמונים (רכבות קלות וBRT ) בערים הגדולות ובמערך הרכבות בהתאם לשעות העומס.
 
סוכם כי שבילי האופניים יוטמעו בכל פרוייקטי התשתית הגדולים המוקמים כיום ובעתיד כולל במסגרת תוכנית "נתיבי ישראל" השר שם דגש על סלילת שבילי אופניים אל תחנות הרכבת ותחנות המערכות להסעת ההמונים בערים הגדולות.
 
יותם אביזוהר, מנכ"ל ארגון "ישראל בשביל האופניים" אמר בתום הפגישה: "אנו מברכים על דברי השר ומקווים שבזכות התגייסות השר כ"ץ, משרד התחבורה וגורמי המקצוע נוכל לעודד ולהגדיל את מספר רוכבי האופניים בישראל שיוכלו לנסוע בצורה בטוחה יותר בכבישים ובשבילים".
 
בישראל נרכשו בשנת 2009 כ-300,000 זוגות אופניים, עלייה של כ-20% לעומת מספר זוגות האופניים שנרכשו אשתקד.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים