סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מחמירים את הענישה בגין צבירת נקודות
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> מחמירים את הענישה בגין צבירת נקודות
10-11-10 
בנוסף לכך הגיש השר כץ מספר תיקונים נוספים לשיפור שיטת הניקוד, בהם: מסירת הודעת פסילה על ידי שוטר או שליח תחשב כהודעה תקפה וקיצור משך זמן הביצוע של הקורסים בנהיגה נכונה.
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הגיש היום (יום רביעי) לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת תקנה חדשה הקובעת כי נהג שיצבור 72 נקודות ויותר רישיונו יפסל לתקופה של 9 חודשים ויחודש רק לאחר שיעמוד בבדיקות רפואית של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) וכן במבחן עיוני (תיאוריה) ומעשי ("טסט").
 
עוד קובעת התקנה כי נהג שיצבור פעמיים 36 נקודות במשך 6 שנים רישיונו ישלל לתקופה של 9 חודשים ויחודש רק לאחר שיעמוד בבדיקות רפואיות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ובמבחן עיוני ומעשי.
 
עד כה נהג שצבר במהלך ארבע שנים 36 נקודות חובה ויותר רישיונו נפסל לתקופה של שלושה חודשים בלבד והוא נדרש לבצע מבחן עיוני בלבד, כתנאי לקבלת רישיון הנהיגה.
 
תקנה נוספת שהגיש השר כץ לאישור ועדת הכלכלה קובעת כי נהג שקיבל הודעה אישית על פסילת רישיונו, באמצעות שליח או שוטר למשל, תחשב כהודעה תקפה ומחייבת. עד כה נדרש משרד התחבורה לשלוח את הודעת הפסילה, באמצעות דואר רשום בלבד. ההודעה על שלילת רישיון באמצעות דואר רשום הביאה להתחמקויות של נהגים רבים שרישיונם נפסל מלקבל את הדואר או לחתום על אישור המסירה.
 
שר התחבורה הגיש לאישור ועדת הכלכלה תקנה נוספת הקובעת כי נהג שנדרש לבצע קורס בנהיגה נכונה (נהיגה מונעת) חייב לבצעו בתוך 6 חודשים מיום קבלת הזימון לקורס. עד כה נדרשו נהגים אלה לבצע את הקורס בתוך שנה מיום קבלת הזימון לקורס.
 
השר כץ ציין כי תיקוני החקיקה בשיטת הניקוד הנוכחית יאפשרו למשרד התחבורה להתמודד טוב יותר עם עברייני תנועה מועדים ("רצדביסטים") וימנעו מנהגים אלה להתחמק  מביצוע המטלות  עקב העבירות שביצעו.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים