סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
ליקויים ב- 9% מהאוטובוסים שהסיעו את ילדי הקייטנות
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> ליקויים ב- 9% מהאוטובוסים שהסיעו את ילדי הקייטנות
כ- 9% מהאוטובוסים שנבדקו במסגרת מבצע לבדיקת אוטובוסים המסיעים ילדים לקייטנות שהסתיים היום הורדו מהכביש לאחר שנמצאו בהם ליקויי בטיחות.
 
במסגרת מבצע מיוחד שיזם שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ התפרסו ניידות בטיחות של אגף הרכב בחמישה מוקדי בילוי של ילדי הקייטנות, במטרופולין תל אביב וערכו בדיקות תקינות של אוטובוסים המסיעים את ילדי הקייטנות.
 
במהלך המבצע נבדקו 162 אוטובוסים, בסופרלנד בראשון לציון, בפרק נחשונית, בממדיון בתל אביב, בקיבוץ גבעת ברנר ובשפיים. ב- 16 אוטובוסים התגלו ליקויי בטיחות חמורים ובעליהם נדרשו לתקן את הליקויים לאלתר.
 
בין הליקויים שהתגלו: צמיגים שחוקים, דליפות אויר במערכות הבלמים, מושבים מנותקים מהמסילה, חגורות בטיחות קרועות ופנסים סדוקים. לאחד מהאוטובוסים שנבדקו התברר כי אין היתר להסעת תלמידים ברישיון הרכב.
 
ב- 84 מהאוטובוסים שנבדקו על ידי ניידות הבטיחות התגלו ליקויים מזעריים ובעליהם נדרשו לחתום על התחייבות לתיקון הליקויים. 63 מהאוטובוסים נמצאו תקינים לחלוטין.
 
נתוני בדיקות האוטובוסים בשנת 2010 מסמנים מגמה של שיפור לעומת שנים קודמות. בשנת 2005 הורדו מהכביש כ- 21% מהאוטובוסים שנבדקו ובשנת 2008 הצטמצם מספרם ל- 15%. בשנת 2009 נמשכה מגמת הירידה של האוטובוסים שהורדו מהכביש ל- 9% בלבד.
 
בעליהם של חברות האוטובוסים יוזמנו בקרוב לשימוע באגף הרכב במשרד התחבורה בטרם ינקטו נגדם צעדים משפטיים. שר התחבורה הנחה את סמנכ"ל בכיר תנועה במשרדו, עוזי יצחקי להמשיך במבצע לבדיקות אוטובוסים המסיעים ילדים לקייטנות עד לתחילת שנת הלימודים הקרובה.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים