סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
ועדה מקצועית תגבש פעולות לשיפור תדמית מקצועות הרכב בישראל
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> ועדה מקצועית תגבש פעולות לשיפור תדמית מקצועות הרכב בישראל
משרד התחבורה מבקש לשפר את התדמית הנמוכה של מקצועות הרכב בישראל.
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ מינה ועדה מקצועית שתמליץ על פעולות לשיפור תדמית מקצועות הרכב בישראל ותמשוך כח אדם איכותי ומקצועי לענף.
 
בראש הועדה עומד ראש תחום הדרכה פיתוח ושמאים במשרד התחבורה, משה קירמאייר וחברים בה נציגים של משרד התחבורה, משרד החינוך, משרד התמ"ת, בתי ספר להוראת מקצועות הרכב, איגוד יבואני הרכב, איגוד המוסכים וצה"ל.
 
במסגרת עבודתה הועדה תמפה את התחומים ונקודות החולשה בתדמית מקצוע הרכב ותגבש צעדים לשיפור המצב. כמו כן היא תמליץ על ביצוע פעולות מעשיות שימשכו כח אדם איכותי ומקצועי לענף. הועדה צפוייה להגיש את המלצותיה עד ל- 1 בספטמבר 2010.
 
השר כץ הנחה את מנהל אגף הרכב במשרדו, אבנר פלור ליזום פעולות להעלאת הרמה המקצועית והתדמיתית של ענף הרכב, במטרה לאפשר קליטת כח אדם איכותי ומקצועי לענף הרכב.
 
בישראל קיימים מפעלים רבים המייצרים רכיבים וטכנולוגיות מתקדמות לתעשיית הרכב העולמית. ישראל אינה נחשבת ליצרנית רכב אולם רבים מכלי הרכב המיובאים לארץ מגיעים עם חלקים ומערכות שפותחו במפעלי הייטק ישראליים
 
למרות ההתפתחות הטכנולוגית העצומה שחלה בענף, התדמית המקצועית של מקצועות הרכב בישראל נשארה נמוכה. יש לעודד נוער איכותי ללמוד את מקצועות הרכב ולהציע לו אופק מקצועי של לימודים אקדמאיים. בכך נוכל לקדם ולפתח את הרמה המקצועית בענף ולשפר את התחזוקה של כלי הרכב.
  
בשנים האחרונות מתאפיינים כלי הרכב ברמה טכנולוגית גבוהה. ברבים מהם קיימים עשרות מחשבים המפעילים מערכות מתוחכמות ובטיחותיות מתקדמות, דוגמת ה- ESP, ה- ABS ומערכות להזרקת דלק. התחזוקה והטיפול במערכות מתקדמות אלה מצריכות ידע נרחב. בשנים הבאות צפויים מקורות האנרגיה להנעה להשתנות כמו כלי הרכב ההיברידיים והחשמליים.
 
שר התחבורה ציין כי בשנת הלימודים הקרובה יפתחו כיתות לימוד למקצועות הרכב בארבעה בתי ספר נבחרים בישראל של רשתות אורט ועמל. בנוסף לכך פתחה מכללת אפקה מסלול מיוחד להתמחות ברכב, במסגרת המחלקה להנדסת מכונות.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים