סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
סוחרי רכב ישראלים יוכלו לייצא מכוניות משומשות לירדן ועירק
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> סוחרי רכב ישראלים יוכלו לייצא מכוניות משומשות לירדן ועירק
12-9-10
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ אישר תוכנית חדשה לייצוא כלי רכב פרטיים מישראל לירדן ועירק.
 
מתן ההיתר ליצוא רכב משומש מישראל לחו"ל ייטיב עם העוסקים בענף ויעניק יתרונות משמעותיים למשק ולאזרחים פרטיים המתקשים למכור את רכבם הפרטי.
 
התוכנית תצמצם את מספרם של כלי הרכב הישנים בכבישים ותביא לרכישה של כלי רכב חדשים ובטוחים יותר. בכך ניתן יהיה לשפר את הבטיחות בכבישים ולצמצם את זיהום האויר הנפלט מכלי הרכב, בעקבות מכירתם לחו"ל של כלי רכב ישנים המזהמים יותר.
 
דוח כלכלי שהוכן שבוצעה לאחרונה על ידי הממונה לשעבר על הכנסות המדינה במשרד האוצר, יורם גבאי, נציב מס הכנסה לשעבר דורון לוי והיועץ הכלכלי אלדד בריק קובע כי ההיתר לייצוא רכב משומש לחו"ל יביא להצערת גיל הרכב בישראל ולרכישת כלי רכב חדשים. לדברי גבאי הצערת גיל הרכב תביא ליתרונות כלכליים מובהקים באמצעות הקטנת הזיהום של כלי הרכב וירידה בהיקף של תאונות הדרכים.
 
יצוין כי המהלך אף יביא לשיפור הכנסות המדינה ממיסים מאחר שיצוא רכב יביא בעקיפים לגידול כמעט מקביל בהיקף היבוא ומימלא לתוספת הכנסות ממיסים הנובעות מההפרש שבין מיסי היבוא על רכב חדש לבין ההחזרים שיקבלו היצואנים על רכב משומש.
 
השר כץ פנה בשבוע שעבר למשרד האוצר בבקשה לאשר את החזרי המס הנדרשים כתוצאה מייצוא כלי רכב לחו"ל. היקף החזר המס יהיה בהתאם לגיל הרכב ויחסית להיקף המס ששילם במקור.
 
על פי הערכות מחברי הדוח כ- 8 עד 10 אחוזים מן המכוניות המשומשות הנמכרות בישראל ישווקו לחו"ל. מדובר על כ- 50 עד 60 אלף מכוניות בשנה.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים