סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
הסחת דעת כתוצאה משמוש בטלפון נייד היא הנפוצה והמסוכנת ביותר מבין הסחות דעת אחרות בעת נהיגה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> הסחת דעת כתוצאה משמוש בטלפון נייד היא הנפוצה והמסוכנת ביותר מבין הסחות דעת אחרות בעת נהיגה
3-10-10
שימוש בטלפונים ניידים בזמן נהיגה היא התנהגות כביש נפוצה מאוד אך מסוכנת, שכן היא מסיחה את דעתו של הנהג מהנהיגה ומהנעשה בכביש, ומעלה באופן משמעותי את סיכוייו להיפגע בתאונת דרכים: בזמן שיחה בטלפון הנייד הסיכוי להיות מעורב בתאונות דרכים גדל פי 4.

הסחת דעת בנהיגה, גורמת  לאי שליטה ואי שמירה על מהירות נסיעה אחידה, לזמן תגובה איטי יותר, לאי שמירת מרחק, לעומס קוגניטיבי ולחוסר תשומת לב.

ישנם סוגים שונים של הסחת דעת: הסחת דעת ויזואלית- הורדת העיניים מהכביש, הסחת דעת שמע, הסחת דעת פיזית- הורדת הידיים מההגה, הסחת דעת קוגניטיבית- הפניית תשומת הלב מהכביש.

ישנם גורמים רבים להסחת דעת בנהיגה, טכנולוגים ולא טכנולוגים: מערכות GPS, מערכות בידור ברכב, אכילה, שתייה, עישון, טיפול בילדים ועוד.

שימוש בטלפון נייד הוא הגורם הנפוץ ביותר להסחת דעת, וקריאת ושליחת הודעות SMS הוא הגורם המסוכן ביותר מאחר והוא מערב הורדת העיניים מהכביש, הורדת הידיים מההגה והפניית תשומת הלב מהכביש בו זמנית. שליחת וקריאת הודעות טקסט בעת נהיגה ברכב מעלה את הסבירות למעורבות בתאונות דרכים פי 23.

נתונים אלו הינם מידע שנמסר ע"י הרשות הלאומית לבדיכות בדרכים.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים