סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
הוזמנת ולא ביצעת את "הריקול" (קריאה לתיקון) ? רישיון הרכב שלך ישלל אוטומטית !
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> הוזמנת ולא ביצעת את "הריקול" (קריאה לתיקון) ? רישיון הרכב שלך ישלל אוטומטית !
קיבלת הזמנה לביצוע recall  (קריאה לתיקון) ולא התייצבת במוסך כנדרש מהנוהלים? רישיון הרכב שלך ישלל אוטומטית עד לביצוע "הריקול" !
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הגיש היום (יום ראשון) לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת תקנה חדשה המאפשרת לראשונה למשרד התחבורה לשלול אוטומטית את רישיון הרכב של נהג שהוזמן לבצע "ריקול" במוסך ולא התייצב כמתחייב מהנוהלים.
 
על פי התקנה החדשה יחוייב יבואן הרכב שנודע לו מיצרן הרכב או מסוכן המורשה שלו על תקלה בטיחותית סדרתית (recall  ) לדווח לרשות הרישוי בכתב, בתוך שבעה ימים מיום שנודע לו על קיומה של התקלה.
 
עוד קובעת התקנה כי "רשות הרישוי לא תחדש רישיון רכב שנמסרה לבעליו הודעה על התקלה אם חלפו יותר משישה חודשים מיום שנמסרה לו ההודעה והוא לא תוקן, בהתאם להנחיות יצרן הרכב.
 
עד כה לא היה קיים מנגנון שיאפשר למשרד התחבורה לשלול אוטומטית את רישיון הרכב של נהג שלא ביצע את "הריקול" כמתחייב מהנוהלים ואגף הרישוי נאלץ לזמן פיזית את בעל הרכב עם מכוניתו כדי לשלול את הרישיון.
 
 התקנה החדשה תאפשר לאגף הרכב לייעל את המעקב והבקרה אחר ביצוע "הריקולים" ותבטיח כי בכבישי ישראל לא ינועו כלי רכב שבעליהם התעלמו מחובתם לבצע את התיקון ברכב ("ריקול").
 
משרד התחבורה צפוי להשלים בתוך חודשיים את מיחשוב מערכת "הריקולים" (קריאה לתיקון) של כלי הרכב. מיחשוב המערכת יאפשר ליבואן לדווח ישירות למשרד התחבורה  on lien)) על כל קריאה לתיקון ולייעל את הבקרה והשליטה על ביצוע הקריאות לתיקון.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים