סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בתוך שבועות אחדים ניתן יהיה להגיש בקשות ליבוא מקביל
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> בתוך שבועות אחדים ניתן יהיה להגיש בקשות ליבוא מקביל
בעקבות פתיחת ענף היבוא המקביל לתחרות
השר כץ: בתוך מספר שבועות ניתן יהיה להגיש את הבקשות הראשונות ליבוא מקביל של רכב
חבר הכנסת נחמן שי משך היום את "הריווזיה" שביקש לערוך בצו הפיקוח המתיר יבוא מקביל של רכב
 
עכשיו זה סופי. הרפורמה בענף היבוא המקביל יוצאת לדרך לאחר שחבר הכנסת נחמן שי משך היום (יום רביעי) את "הרוויזיה" שביקש לערוך בצו הפיקוח על מצרכים ושירותים המתיר יבוא מקביל של כלי רכב.
 
צו הפיקוח שאושר שלשום (יום שני) בועדת הכלכלה של הכנסת מאפשר לראשונה לייבא לישראל מותג אחד של רכב המיוצר על ידי אותו יצרן, באמצעות יותר מיבואן אחד עד כה ניתן היה לייבא רכב ישירות מיצרן הרכב בלבד. הרפורמה מאפשרת לראשונה יבוא של רכב, באמצעות סוכן משנה ("דילר") של יצרן הרכב.
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ מסר כי בתוך מספר שבועות ניתן יהיה להגיש את הבקשות הראשונות ליבוא רכב באמצעות סוכני משנה, ("דילרים") זאת, מיד עם כניסתו לתוקף של הצו היבוא ופרסומו ברשומות.
 
השר כץ הורה לאנשי משרדו לפעול ביד קשה נגד כל גורם שינסה למנוע את התחרות בענף."נקפיד למנוע כל לחץ של יצרנים על סוכני המשנה. לא נהסס לשלול את רישיון היבוא של כל מי שיפעל בניגוד להנחיות ולנהלים" הדגיש כץ.
 
שר התחבורה הנחה היום (יום רביעי) את סמנכ"ל תנועה במשרדו, עוזי יצחקי להשלים מיידית את ישום כל הנהלים והדרישות, המתבקשים מהצו שאושר בועדת הכלכלה. 
מדובר בין השאר בהכנת דרישות ותנאים המתייחסים ליבוא רכב וכן בעדכון נהלים הקשורים למוסך שירות מרכזי, התואמים את הנחיות יצרן הרכב וכן ציוד ומכשור הנדרשים למוסכי השירות , הכשרת כוח אדם וספרות מקצועית, המתחייבים מהצו החדש.
 
השר כץ מסר כי בעקבות הרפורמה החל משרדו להערך גם לכניסתם של מוסכי שירות חדשים שיספקו שירות לכלי הרכב שייבאו לישראל, באמצעות סוכני המשנה.
 
כמו כן יעודכנו ויוחמרו הדרישות בכל הנוגע לביצוע "קריאות לתיקון" ("ריקולים"). בין השאר יחויב יצרן הרכב וסוכן המשנה ליידע את בעל הרכב על כל "קריאה לתיקון" ולספק את כל הנדרש לביצוע "הריקולים", בתוך זמן קצר.
 
מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה,אבנר פלור החל היום בהערכות להקמתה של מחלקה מיוחדת שתבצע בקרה ומעקב אחר ביצוע הנהלים והדרישות, המתחייבים מצו הפיקוח וזאת תוך הקפדה על כל ההיבטים הבטיחותיים והצרכניים.
 
שר התחבורה ציין כי מדובר באחת הרפורמות החשובות ביותר שבוצעו בשנים האחרונות במשרד התחבורה אשר תשפיע על כל העוסקים בענף. האזרח ירוויח מהוזלת מחירי כלי הרכב וממגוון רחב יותר של מכוניות, היבואן יהנה מגידול במכירות והמדינה תרוויח מהצערת גיל כלי הרכב ושיפור הבטיחות שלהם.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים