סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בקרוב: "יבוא מקביל" של כלי רכב אמריקאים שאינם מיובאים על ידי יבואנים קיימים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> בקרוב: "יבוא מקביל" של כלי רכב אמריקאים שאינם מיובאים על ידי יבואנים קיימים
7-2-11
צעד נוסף בפתיחת ענף הרכב לתחרות. שורה של צעדים משמעותיים שיקלו על יזמים ויבואני רכב חדשים לייבא רכב במסגרת ה"יבוא המקביל".
 
שר התחבורה החליט על הצעדים החדשים בעקבות חשדות על לחץ שמפעילים גורמים שונים כנגד יצרני רכב למנוע שיווק של כלי רכב לישראל שלא באמצעות היבואנים הקיימים.
 
בין הצעדים הראשונים עליהם החליט השר כץ מתן אפשרות ליבוא מקביל של דגמי רכב אמריקאים שאינם מיובאים כיום על ידי יבואנים קיימים. מדובר על דגמי רכב כמו הונדה, טויוטה וניסן. צו יבוא הרכב איפשר עד כה יבוא מקביל של כלי רכב אמריקאים מתוצרים המיובאים על ידי יבואנים קיימים בלבד.
 
בכוונת אגף הרכב במשרדו לפנות ישירות לכל יצרני הרכב בעולם בדרישה להסיר את החסמים הקיימים כיום בהתקשרות העסקית בין הדילר של היצרן לבין היבואן המקביל במטרה להקל על יבוא של כלי רכב, באמצעות היבוא המקביל.
 
נבחנת גם האפשרות לפעול משפטית כנגד יבואנים המנסים למנוע תחרות בענף, לבין השאר באמצעות פנייה ליצרניים שלא לאפשר לדילרים לשווק רכב בישראל.  משרד התחבורה יפעל ביד קשה כנגד כל יבואן או גורם שינסה למנוע תחרות בענף עד כדי שלילת רישיון היבוא ממי שיוכח נגדו כי פעל בניגוד לנהלים.
 
בישיבה שהתקיימה בלשכת השר כץ נמסר כי הרפורמה ב"יבוא המקביל" שהחלה באפריל 2010 הביאה לכניסת יבואנים חדשים לענף המייבאים ישירות מיצרן הרכב. כמו למשל חברת "בטר פלייס" וחברת שלמה  Sixtיבואנית אופל.
 
במהלך שנת 2011 צפויים להגיע לישראל דגמי רכב חדשים בתקינה אמריקאית, ובכללם כלי רכב יפניים ואירופאים המיוצרים בארצות הברית, בהתאם לתקינה האמריקאית.
 
מנהל אגף הרכב, אבנר פלור, מסר בישיבה כי הוספת ערוץ נוסף של יבוא כלי רכב הגדילה את התחרות בענף והביאה למבצעי הוזלות מיוחדים במחירי הרכב ולגידול במספר המכוניות שיובאו לישראל בשנת 2010.

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים