איגוד קציני בטיחות
מקצועיים בתעבורה

בדיקות בטיחות לרכב לקראת החורף

21-10-10

המטרה, כפי שידועה לכם, היא לגרום לכך שכשל טכני ברכב לא יגרום חלילה לתאונה.
אנא קחו חלק במבצע חשוב זה !
להלן קישור לאיגרת הבטיחות שהוצאה ע"י משרד התחבורה מאת מר ג'קי לוי וכן הודעת פורום ארגוני הרכב בישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (בקובץ המצ"ב).
 
 
פורום ארגוני הרכב בישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מכריזים על:
מבצע "בדיקת בטיחות רכבך לחורף" תשע"א (ספטמבר 2010 – מרץ 2011)
 
כבכל שנה, לקראת החורף, יוצא לדרך מבצע "בדיקת בטיחות רכבך לחורף" (המתקיים מאז שנת 1967).
זו השנה השלישית ברציפות בה יתקיים המבצע במתכונת ארצית משותפת שגובשה על ידי כלל ארגוני הרכב  והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים  תחת הסיסמא :
מבצע אחד עם מדבקה אחת לכלל ענף הרכב במדינה!
ניידות הבדיקה של משרד התחבורה ומשטרת ישראל, מוצבות בעורקי התנועההעיקריים ועוצרות כלי רכב מכל הסוגים לבדיקת תקינות. רכב שנתגלו בו ליקויים בטיחותיים מקבל קנס או מורד מיידית מהכביש!
מטרת המבצע הינה בדיקת בטיחות הרכבים בכדי לצמצם את גורם הכשל הטכני, אשר הוכח כבעל משקל רב בגרימת תאונות דרכים בישראל ובעולם. במהלך המבצע מתבקשים בעלי הרכב לערוך לרכב בדיקת תקינות כוללת. כל רכב שעבר את הבדיקה מקבל מן המוסך המבצע את תווית המבצע הרשמית,המעידה על תקינות הרכב ומהווה אישור לביצוע הבדיקה.
ממוצע מספר כלי הרכב שביצעו בדיקת חורף בישראל, בשנים האחרונות עומד על כ-100,000 כלי רכב.  ניסיון העבר מוכיח את חשיבות המבצע ואת תרומתו למניעת הקטל בדרכים.
מנתוני המבצעים אשר נערכו בשנים קודמות עולה כי כ- 25% מכלי הרכב אשר נבדקו במוסכים/במכוני הרישוי בצעו תיקון ברכבם כתוצאה מן הבדיקה!
תמונת רקע1
ARKA0083 (1)
arka0121_optimized
תמונת רקע6
ARKA0198 (1)
ARKA0141 (1)
ARKA0241 (1)
ARKA0056 (1)
כלי נגישות