איגוד קציני בטיחות
מקצועיים בתעבורה

ככה לא בונים הרתעה

4-6-12
מצד אחד מטילים עלינו קנסות כבדים, מחרימים את כליי הרכב שלנו ובכלל, נוהגים בנו ב"יד קשה" בכל הקשור לעבירות תנועה שאנחנו עושים, וטוב שכך.
"יד קשה" אכן מסייעת להפחתה של תאונות דרכים ומקנה דרך ארץ לנהגים שתרבות הנהיגה שלהם אינה בהתאם למקובל. 

מצד שני, כאשר מתרחשות תאונות שתוצאותיהן קשות ביותר, בלא מעט מקרים אנו עדים לעונשים קלים שמושתים על הנהגים העבריינים. כך במקרה של שחר גרינשפאן שנשארה משותקת למשך כל חייה והנהג הדורסן קיבל עונש מגוחך, כך במקרה הנדון וכך גם במקרים אחרים פחות ידועים. לא הלב ולא ההגיון מסוגלים לעכל את חוסר הפרופורציה בין חומרת העבירות והתוצאותהן הטרגיות לבין  העונשים הקלים הנגזרים מעת לעת על הנהגים הדורסניים.

ככה לא בונים הרתעה !

כזה הוא גזר הדין  בארוע הבא.
גזר דין מקומם במיוחד בקולתו במשפטו של צעיר חרדי שגרם לפציעה קשה של תינוקת ונטש את זירת הארוע.

4 חודשי מאסר בפועל בלבד, 6 חודשי מאסר על תנאי, קנס ע"ס 5000 ש"ח ופסילת רשיון נהיגה ל-5 שנים זה העונש שקיבל הצעיר על שורה של עבירות חמורות עם תוצאות טרגיות עבור תינוקת קטנה שנפגעה קשה כתוצאה ממחדליו של הצעיר הדורסן.

לפני כשנתיים נהג ללא רשיון יהודה בנימין רבינוביץ תלמיד ישיבה ופגע במטפלת  ותינוקת בת כשנה וחצי. המטפלת נפצעה קל אך התינוקת נפצעה באופן קשה ביותר.כשנתיים לאחר התאונה נותרה התינוקת משותקת וסובלת מנזק מוחי קשה.

שופט בית המשפט המחוזי צבי סגל החליט לזכות את הנהג הדורסן בגין הפקרת פצועים ונטישת מקום התאונה הואיל ורבינוביץ התקשר למד"א. מן הראוי לציין כי רבינוביץ אומנם שוחח עם מד"א אך שיחה זו ערכה כחצי דקה בלבד  ומשהתבקש למסור פרטיו, ניתק את השיחה, נטש את הפצועות וברח מזירת הארוע.

בין נימוקיו  לקולת העונש אמר כבוד השופט סגל כי הנאשם נמצא בתחושת דכדוך ויתכן שסובל מפוסט טרומה.

הפרקליטות עומדת לערער בפני בית המשפט העליון על קולת עונשו של הנהג הדורסן.

תמונת רקע1
ARKA0083 (1)
arka0121_optimized
תמונת רקע6
ARKA0198 (1)
ARKA0141 (1)
ARKA0241 (1)
ARKA0056 (1)
כלי נגישות