איגוד קציני בטיחות
מקצועיים בתעבורה

יו"ר איגוד קציני הבטיחות לשרת התחבורה: "לעודד התקנת מערכות בטיחות"

שמעון סודאי פנה לשרה מיכאלי: "כחלק מתוכנית האב של משרד התחבורה בנושא המאבק בקטל בדרכים יש לעודד התקנת מערכות בטיחות ברכבים בדרכים משומשים, ומתן הטבות מס לייבוא מערכות בטיחות מתקדמות ברכב"

שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני בטיחות בישראל, יצא בפניה לשרת התחבורה מרב מיכאלי. "כחלק מתוכנית האב של משרד התחבורה בנושא המאבק בקטל בדרכים, יש לעודד התקנת מערכות בטיחות ברכבים בדרכים משומשים ומתן הטבות מס לייבוא מערכות בטיחות מתקדמות ברכב".

 

סודאי מציין בפנייתו לשרת התחבורה כי בסוף אוקטובר התכנסה ועדת הכלכלה, בהשתתפות כבוד השרה ובניהול היו"ר ח"כ מיכאל ביטון, לדון בנושא הבטיחות בדרכים. במהלך הישיבה הועלתה מצגת של משרד התחבורה בנושא המאבק בקטל בדרכים וכן מסמך של מרכז המחקר והמידע של הכנסת. כחלק מתוכנית אב של משרד התחבורה והזהירות בדרכים להילחם בקטל בדרכים, צוינו במצגת, בין השאר, מספר משימות, העשויות לעזור לעמוד ביעדי התוכנית של המשרד:

  • לצמצם את שיקול הדעת של הגורם האנושי (דהיינו הנהג) ע"י עידוד התקנת מערכות בטיחות ברכבים משומשים ומתן הטבות מס לייבוא מערכות בטיחות מתקדמות.
  • טיפול ממוקד בגורם האנושי באמצעות קידום שיפורים טכנולוגים לרכב ולדו גלגלי.
  • הפחתת מיסוי והורדת עלויות רכישה של מערכות בטיחות לכלי רכב כבדים – באחריות משרד התחבורה והאוצר.

סודאי מציין שהוא מוצא לנכון להביא לתשומת ליבה של השרה כי בישראל קיימים פתרונות טכנולוגיים לבעיות אלו, המשווקים באמצעות מספר חברות המתמחות בתחום מערכות הבטיחות המתקדמות. פתרונות טכנולוגיים אלה ניתן להטמיע הן באמצעות התקנה ברכבים חדשים המגיעים לישראל ללא מערכת בטיחות, והן ברכבים המשומשים הנוסעים בכבישים.

"כאמור, הטכנולוגיה קיימת והמוצרים זמינים במשק הישראלי. כל מה שנותר הוא, לקבל החלטות בסמכות השרה/ מנכ"לית, על מנת לקדם את תהליך התקנתם".

קישור לכתבה המלאה מאתר "וואלה" – לחץ כאן

תמונת רקע1
ARKA0083 (1)
arka0121_optimized
תמונת רקע6
ARKA0198 (1)
ARKA0141 (1)
ARKA0241 (1)
ARKA0056 (1)
כלי נגישות