סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
הצמיג ותיפעולו
דף הבית >> הודעות משרד התחבורה >> הצמיג ותיפעולו
9-11-15
 
הודעה ממנהל תחום קציני בטיחות  -אל : קציני הבטיחות בתעבורה
הצמיג הוא אחד האביזרים הבטיחותיים ברכב, אם לא הבטיחותי ביותר. חשובה ביותר היא דרך הטיפול בצמיגים, תחזוקתם, בדיקתם, לחץ הניפוח, התקנתם הנכונה, איזונם, דרכי תיקונם, התאמתם לרכב והדרכת הנהג, בכל הקשור בהם. לטיפול לא נכון בצמיג, נסיעה בלחץ ניפוח נמוך, או עם צמיג שאינו תקין עלולות להיות תוצאות הרות אסון.

יחד עם זאת, מעט תשומת לב מהנוהג ברכב עשויה להביא להארכת חיי הצמיג ולהצלת חיי אדם. רוב בעלי הרכב אינם מודעים לכך שנסיעה עם צמיגים שלחץ הניפוח בהם נמוך, עלולה לגרום לאיבוד שליטה ברכב ולתאונת דרכים.
זאת לבד מן העובדה שנסיעה בלחץ ניפוח נמוך מעלה את הבלאי בצמיגים ואת תצרוכת הדלק. בסך הכול לכאורה מדובר "בפרט קטן" – לחץ ניפוח נמוך.
לפיכך, טוב יעשה הצמיגאי, אם ידריך את הלקוח כיצד הוא יכול בקלות לבדוק את תקינות הצמיגים ואת לחץ הניפוח בהם.

החוברת "הצמיג והטיפול בו", הופקה ע"י אגף הרכב, מנהל התנועה במשרד התחבורה, תוך דאגה לבטיחות המשתמשים בכלי-הרכב ובמטרה לעדכן את הידע המקצועי של מתקני הצמיגים בארץ ולהעלות את רמתם המקצועית.
החוברת מיועדת בעיקר למנהלי המוסכים בענף צמיגי הרכב, אולם לא רק להם, גם לכלל העוסקים ברכב, מנהלי מוסכים, קציני בטיחות, בוחני רכב ושמאי רכב.

אני פונה אליכם ומבקש לפעול עפ"י הנחיות אלו וזאת בנוסף לתקנה 321 ו-322 לתקנות התעבורה.

** הערה מצד הנהלת  האיגוד - חברים, ההודעה מיועדת לכלל קציני הבטיחות ובמיוחד לאלה הפועלים מול חברות הליסינג. עליכם להקפיד על התאמת הצמיגים אל מול הוראות והנחיות היצרן  כרשום ברישיון הרכב קוד הדגם והמהירות לצמיג .

מצורף קישור לחוברת הצמיג והטיפול בו https://www.igudkb.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=3941513&seaWordPage=%D7%94%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92+%D7%95%D7%94%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C+%D7%91%D7%95+
 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים